Objavljeno: Sub 27.03.2021.

Prva HMNL: Osijek se vraća u drugoligaško društvo

Odigrane su utakmice pretposljednjeg 17. kola Prve HMNL, nakon kojeg je poznato da se u drugoligaško okruženje vraća Osijek. Vodeći Olmissum je uz dva gola Mišerde svladao Osijek u gostima 3:0 pa Osječanima više ne igra ni teorija uoči zadnjeg kola.

U napetoj borbi koja se vodi za drugo mjesto prije doigravanja pobjede su upisali Futsal Dinamo i Novo Vrijeme Apfel.

Sjajna je bila utakmica u kojoj je Futsal Dinamo sa 6:5 svladao Uspinjača-Gimku. Poveli su gosti 2:0, Futsal Dinamo je okrenuo na 4:2, ali na ulazu u posljednju minutu rezultat je bio 5:5. Potom je u posljednjim trenucima Grbeša zabio za važno slavlje Futsal Dinama koji i dalje može biti drugi na kraju regularnog dijela sezone.

Square je poveo protiv Novog Vremena Apfel 1:0, ali su Makarani uzvratili s četiri pogotka (dva Jelavića i po jedan Osredkara i Horvatha) za konačno slavlje od 4:1.

Crnica je pala na četvrto mjesto, nakon remija kod Vrgorca 1:1. Šibenčani su se spašavali poraza jer je Šamija gol za bod postigao tri minute prije kraja.

Splitski Universitas je s 4:1 pobijedio Alumnus te ga preskočio na ljestvici uz sjajnu predstavu Gotovca koji je postigao tri pogotka.

Prva HMNL, 17. kolo: Universitas Split - Alumnus 4:1, Futsal Dinamo - Uspinjača-Gimka 6:5, Vrgorac - Crnica 1:1, Osijek - Olmissum 0:3, Square - Novo Vrijeme Apfel 1:4

Redoslijed: 1. Olmissum 43, 2. Novo Vrijeme Apfel 31, 3. Futsal Dinamo 29, 4. Crnica 28, 5. Universitas Split 23, 6. Alumnus 21, 7. Vrgorac 21, 8. Square 19, 9. Uspinjača-Gimka 14, 10. Osijek 10