Objavljeno: Sub 05.10.2019.

Prva HMNL: Samo šibenska Crnica prati Makarane

Nakon dva odigrana kola nove sezone Prve HMNL, samo dvije momčadi imaju maksimalnih šest bodova. Jedna je prvak Novo Vrijeme Apfel, a druga šibenska Crnica.

U drugom kolu Crnica je pred svojim navijačima svladala Uspinjaču Gimku 4:2 u ogledu gdje je stalno vodila. Vuković, Perić i Šamija kreirali su 3:1 domaćina. U 27. minuti Rumbak je smanjio na 2:3, ali gol Subotića odveo je još jednom Šibenčane na plus dva i osigurao im novo slavlje.

Vrlo tvrdu utakmicu u Omišu su odigrali novi prvoligaš Olmissum i splitski Universitas. Postignut je samo jedan pogodak, a njegov je autor bio Josip Juretić u 30. minuti za 1:0 gostiju.

Prva HMNL, 2. kolo: Olmissum - Universitas Split 0:1, Crnica - Uspinjača Gimka 4:2, Split - Vrgorac 3:5, Futsal Dinamo - Square 3:4, Novo Vrijeme Apfel - Alumnus 4:1

Redoslijed: 1. Novo Vrijeme Apfel 6, 2. Crnica 6, 3. Square 4, 4. Olmissum 3, 5. Vrgorac 3, 6. Alumnus 3, 7. Universitas Split 3, 8. Uspinjača Gimka 1, 9. Split 0, 10. Futsal Dinamo 0