Objavljeno: Sub 07.12.2019.

Prva HMNL: Sjajne predstave u Zagrebu i Vrgorcu

U nedjelju je kompletirano osmo kolo Prve HMNL s dvije sjajne utakmice. U Zagrebu je Futsal Dinamo svladao Split 5:4, dok su Vrgorac i Square odigrali bez pobjednika 4:4.

U KC Dražen Petrović, u sjajnoj atmosferi ove humanitarne utakmice, Futsal Dinamo je na početku stalno hvatao zaostatak. Splićani su vodili 1:0, 2:1 i 3:2 golovima Kirevskog (dva puta) i Sučića. No, Mužar, Kanjuh, Grbić i Gagulić vraćali su domaćina u igru, a kada je Mužar u 36. minuti zabio svoj drugi gol za 5:3 Futsal Dinama bilo je jasno da je zagrebačka momčad vrlo blizu uspjeha. Na samom kraju Sučić je, svojim drugim golom, tek smanjio konačan poraz Splita.

Dubrovčani su vodili kod Vrgorca 2:0, 3:1 i 4:2, ali su se na kraju morali zadovoljiti samo bodom. Sesar u 37. i Martinac u posljednjoj minuti golovima su spasili domaći sastav od poraza.

Prva HMNL, 8. kolo: Vrgorac - Square 4:4, Futsal Dinamo - Split 5:4, Alumnus - Crnica 3:4, Universitas Split - Uspinjača Gimka 0:0, Novo Vrijeme Apfel - Olmissum 2:0

Redoslijed: 1. Novo Vrijeme Apfel 18 (-1), 2. Crnica 16, 3. Olmissum 15, 4. Square 14 (-1), 5. Futsal Dinamo 11, 6. Alumnus 10, 7. Universitas Split 10, 8. Vrgorac 8 (-1), 9. Uspinjača Gimka 6, 10. Split 2