Objavljeno: Pet 22.03.2019.

Prva HMNL: Uspinjača Gimka opet bolja od Squarea

U derbiju 19. kola Prve HMNL Vrgorac je na uvjerljivi način odradio domaću utakmicu protiv Futsal Dinama u kojoj je slavio 5:2. Nakon samo pet minuta igre, već je bilo 2:2. No, potom je domaćin napravio rezultatski odmak i zabio tri gola u nizu (dva Kraljević, jedan Kozarić) čime je pitanje pobjednika bilo riješeno. Još je dva gola za Vrgorac postigao Martinac, dok su za goste pogađali Čekol (dva puta) i Matošević.

Pridjev derbi zaslužila je i utakmica Squarea i Uspinjače Gimke. Kao nedavno u polufinalu Hrvatskog nogometnog kupa u malom nogometu, tako je i ovaj put, ali u Dubrovniku, slavila Uspinjača Gimka s 3:2. Zagrebačka je momčad vodila 1:0 i 2:1 i na kraju slavila 3:2. Gol odluke postigao je Silvio Toth u 39. minuti. Prije toga je Mataja zabio oba gola za goste, dok je Cvjetković bio dvostruki strijelac za Square.

Universitas je u Splitu vrlo lako pobijedio Crnicu s 5:2. Šibenska je momčad u velikoj krizi što su Splićani potvrdili povevši u ovom susretu 5:0 (dva gola Peše, po jedan Jurjevića, Tustonjića i Šuljića). Dvostruki je strijelac za goste bio Šamija.

Split je u gostima svladao Osijek Kelme 3:2 golovima Sutona, Sekulića i Genarija.

Prva HMNL, 19. kolo: Universitas Split - Crnica 5:2, Vrgorac - Futsal Dinamo 5:3, Square - Uspinjača Gimka 2:3, Osijek Kelme - Split 2:3

Nedjelja (24.3.): Alumnus - Brod 035 (17:30 sati), Jesenje - Novo Vrijeme Apfel (18 sati)

Redoslijed: 1. Novo Vrijeme Apfel 46 (-1), 2. Square 38, 3. Futsal Dinamo 34, 4. Vrgorac 34, 5. Uspinjača Gimka 33, 6. Universitas 30, 7. Split 27, 8. Crnica 21, 9. Alumnus 19 (-1), 10. Brod 035 14 (-1), 11. Jesenje 8 (-1), 12. Osijek Kelme 6