Objavljeno: Ned 28.06.2020.

Prva HMNL: Uvjerljiva pobjeda Olmissuma u velikom derbiju

U 17. kolu Prve HMNL odigran je veliki derbi, susret za prvo mjesto na ljestvici. U njemu je omiški Olmissum bio itekako uvjerljiv te je kao domaćin svladao aktualnog prvaka, Novo Vrijeme Apfel, s 5:1. Sekulić i Perišić doveli su Omišane u vodstvo 2:0, ali je Bajrušović smanjio i s tih 2:1 završilo je poluvrijeme. No, u nastavku je Olmissum posve nadigrao svog suparnika te je uz dva gola Mišerde i još jednim Perišića slavio 5:1.

Posljednji Split doživio je novi težak udarac. Izgubio je doma od Futsal Dinama 2:3, iako su Splićani vodili 2:1 do pretposljednje minute. No, tada su domaćina šokirali Grbeša (gol za 2:2) i Čekol (pobjednički pogodak za 3:2 Dinama u posljednjim sekundama ogleda).

Prva HMNL, 17. kolo: Split - Futsal Dinamo 2:3, Olmissum - Novo Vrijeme Apfel 5:1, Crnica - Alumnus 3:3, Square - Vrgorac 6:1, Uspinjača Gimka - Universitas Split 6:4

Redoslijed: 1. Olmissum 36, 2. Novo Vrijeme Apfel 35, 3. Crnica 30, 4. Futsal Dinamo 29, 5. Square 28, 6. Uspinjača Gimka 23, 7. Vrgorac 20, 8. Alumnus 16, 9. Universitas Split 13, 10. Split 10