Objavljeno: Ned 27.10.2019.

Prva HNL - Juniori: Dominacija Lokomotive kod Dugopolja, Hajduk bolji od Rijeke

U prvom odigranom susretu osmog kola Prve HNL - Juniori nogometaši Lokomotive lakoćom su proslavili pobjedu od 5:0 kod Dugopolja. Bilo kakva neizvjesnost u ovom je susretu nestala tijekom prvog poluvremena. U 15. minuti Marku je postigao uvodni pogodak, a onda je Tuci nadodao nova dva gola (35. i 38. minuta) za velikih 3:0, dok je u 40. minuti Zdunić zaokružio prvo poluvrijeme na 4:0. U nastavku je vodeća na ljestvici Lokomotiva postigla još samo jedan pogodak, a Indrit Tuci kompletirao je hat-trick.

Juniori Slaven Belupa svladali su Rudeš u gostima 3:1 u susretu osmog kola Prve HNL - Juniori. Rudeš je vodio na poluvremenu 1:0 zaslugama Petričevića koji je u 43. minuti pronašao put do suparničke mreže. No, u nastavku se dogodio potpuni preokret i na kraju su gosti iz Koprivnice uvjerljivo slavili. Prvo je Laušić izjednačio u 47. minuti, dok su kasnije Liklin u 58. i Tomić u 78. minuti osigurali Slaven Belupu pobjedu. Privremeno se Slaven Belupo probio do četvrtog mjesta (15 bodova) na ljestvici, dok je Rudeš ostao na sedam osvojenih bodova.

U derbi dvoboju osmog kola Prve HNL - Juniori Hajduk je uspješno obavio vrlo teško gostovanje te je s 4:1 svladao Rijeku. Domaćin je poveo u 13. minuti kada je Jelavić iz jedanaesterca pogodio gostujuću mrežu. No, do kraja ogleda uslijedio je preokret. U nastavku je Hajduk postigao četiri pogotka, a po dva su dali Bruno Jenjić (oba iz jedanaesterca) i Marin Mamut.

Drugi je na ljestvici Dinamo koji je u ovom kolu vrlo sretno pobijedio Istru 1961 u Zagrebu s 1:0. Puljani su držali nulu do sudačke nadoknade, ali nisu zaustavili Svržnjaka koji je u 91. minuti zabio za tri boda.

Inter-Zaprešić bio je uvjerljiv kod Orijenta 1919 gdje je slavio 4:0 uz dva pogotka Vukelića, dok je Hrvatski dragovoljac dva puta vodio na gostovanju kod Sesveta, ali je završilo bez pobjednika (2:2).

Juniori Varaždina proslavili su 1:0 pobjedu kod Osijeka u posljednjem ogledu osmog kola Prve HNL - Juniori. Mreže se nisu tresle sve do same završnice, a Varaždinu je tri boda osigurao Noa Vugrinec koji je jedini pogodak postigao u 89. minuti.

Prva HNL - Juniori, 8. kolo: Osijek - Varaždin 0:1 (Vugrinec 89.), Sesvete - Hrvatski dragovoljac 2:2 (Brigić 27., Bamba 54./Ajdini 3., Perić 33.-11m), Rijeka - Hajduk 1:4 (Jelavić 13.-11m/Jenjić 68.-11m, 90.+4-11m, Mamut 78., 82.), Orijent 1919 - Inter-Zaprešić 0:4 (Bilobrk 29.-11m, Lovrić 38., Vukelić 52., 82.), Dinamo - Istra 1961 1:0 (Svržnjak 90.+1), Rudeš - Slaven Belupo 1:3 (Petričević 43./Laušić 47., Liklin 58., Tomić 78.), Dugopolje - Lokomotiva 0:5 (Marku 15., Tuci 35.-11m, 38., 50., Zdunić 40.)

Redoslijed: 1. Lokomotiva 19, 2. Dinamo 18 (-1), 3. Hajduk 17 (-1), 4. Varaždin 17, 5. Rijeka 15...