Objavljeno: Sub 08.05.2021.

Prva HNL - Juniori: Hajduk je novi prvak

Juniori Hajduka novi su hrvatski prvaci, a prvi naslov prvaka nakon 2012. godine mladi su Splićani osigurali sa stilom.

Naime, u 24. kolu Prve HNL - Juniori Hajduk je u Zagrebu pobijedio glavnog konkurenta Dinamo s 1:0. Prije ove utakmice Hajduku je bio dovoljan i bod da teoretski osigura naslov. Sada, dva kola prije kraja, Hajduk ima čak 12 bodova više od zagrebačke momčadi (67-55).

Na samom kraju prvog poluvremena domaći igrač Braun je dobio drugi žuti karton, a Hajduk je pogodak vrijedan tri boda i naslova prvaka postigao u 68. minuti. Glavom je  pogodio Madžid Šošić.

Od ostalih utakmica izdvojimo pobjedu Osijeka protiv Varaždina od 4:3, a dvostruki strijelac bio je Baković. Na drugoj strani je također dva gola dao Belcar.

Prva HNL - Juniori, 24. kolo: Dinamo - Hajduk 0:1 (Šošić 68.), Osijek - Varaždin 4:3 (Baković 17., 51., Ivandić 38., Janušić 62./Belcar 60., 75.-11m, Ciglar 90.+1), Inter-Zaprešić - Orijent 1919 2:0 (Nakić 32., Zdunić 87.), Istra 1961 - Rudeš 0:1 (Doljanin 33.)

Nedjelja (9.5.): Sesvete - Hrvatski dragovoljac (16:30 sati), Dugopolje - Slaven Belupo (17 sati)

Kasnije: Lokomotiva - Rijeka (19.5.)

Redoslijed: 1. Hajduk 67, 2. Dinamo 55, 3. Lokomotiva 48 (-1), 4. Rijeka 41 (-1), 5. Osijek 38…