Objavljeno: Ned 09.12.2018.

Prva HNL:Juniori i pioniri Lokomotive drže vrh,uvjerljivi kadeti Dinama i Rijeke

Prva HNL - Juniori: Lokomotiva ispred Hajduka drži vrh ljestvice, gostujuće pobjede Rijeke, Dinama i Osijeka

Rijeka, Dinamo i Osijek ostvarili su gostujuće pobjede u 14. kolu Prve HNL - Juniori, s tim da su Rijeka i Dinamo do tri boda došli na vrlo uvjerljiv i gotovo identičan način.

Rijeka je s 3:0 pobijedila Slaven Belupo u gostima, a sva tri gola postigao je Josip Mitrović.

I Dinamo je s 3:0 bio bolji od suparnika, Varaždina, a u tom je susretu, pak, sve golove za pobjedničku momčad postigao Gyuhyeong Kim.

Ivan Durdov zabio je dva gola, a njegov je Osijek slavio kod Sesveta 2:1.

Vrh ljestvice Prve HNL - Juniori zadržala je Lokomotiva gostujućom 3:1 pobjedom kod Hrvatskog dragovoljca u 14. kolu. Lokomotiva je u susretu povela 3:0 golovima Ivankovića, Mehmetllarija i Goričana iz jedanaesterca te time trasirala put prema nova tri boda. Za domaćina je tek počasni gol postigao Buqaj.

Hajduk je na Poljudu svladao Inter-Zaprešić s 4:2. Splićani su vodili 3:0 i 4:1 tako da nisu strahovali za pobjedu. Pogotke su za Hajduk postigli Blagaić, Vušković, Brnić i Čuić, dok su za goste strijelci bili Benčić i Soldo.

Golovima Antonija Pavlica Zagreb je do 86. minute vodio 2:0 protiv Istre 1961, no Puljani su do kraja uspjeli izjednačiti golovima Rosića u 86. i Vidovića u 93. minuti.

Prva HNL - Juniori, 14. kolo: Hrvatski dragovoljac - Lokomotiva 1:3 (Buqaj 62./Ivanković 7., Mehmetllari 42., Goričan 55.-11m), Zagreb - Istra 1961 2:2 (Pavlic 55., 60./Rosić 86., Vidović 90.+3), Rudeš - Dugopolje 0:0, Hajduk - Inter-Zaprešić 4:2 (Blagaić 13., Vušković 27., Brnić 29., Čuić 63./Benčić 32., Soldo 64.), Varaždin - Dinamo 0:3 (Kim 52., 72., 79.), Sesvete - Osijek 1:2 (Stojanović 85./Durdov 18., 78.), Slaven Belupo - Rijeka 0:3 (Mitrović 36., 74., 76.)

Redoslijed: 1. Lokomotiva 32, 2. Hajduk 30, 3. Dinamo 29 (-1), 4. Rijeka 27, 5 Istra 1961 22...

Prva HNL - Kadeti: Šest golova Dinama i Rijeke

U petak je odigrana prva utakmica 15. kola Prve HNL - Kadeti u kojoj je Osijek bio uvjerljiv na domaćem terenu protiv Varaždina te je pobijedio 4:0. No, do 51. minute rezultat je bio 0:0, a tada su gosti ostali s igračem manje na terenu. Do kraja je domaćin natrpao gostujuću mrežu. Cimerman je postigao prvi pogodak u 54. minuti, potom je dva gola zabio Mihael Jozić, dok je Fotak postigao autogol u 75. minuti za konačnih 4:0 Osijeka.

Itekako nadahnuti bili su kadeti Dinama i Rijeke u utakmicama 15. kola Prve HNL - Kadeti. Obje su momčadi uz 6:0 pobijedili svoje rivale ovog vikenda.

Dinamo je bio bolji od Istre 1961. Dva je pogotka postigao Bartol Barišić, dok su uvjerljivu pobjedu vodeće momčadi na ljestvici upotpunili Brkić, Tomek, Pavlović i Alghoul s po jednim pogotkom.

Rijeka je, pak, pobijedila Solin 6:0. U tom je dvoboju dva gola zabio Hodža, a jednom su solinsku mrežu pogađali Bilić, Ilinković, Brekalo i Jelić.

Šibenik je vodio 2:1 na gostovanju kod Lokomotive, ali je na kraju zagrebački sastav slavio 4:2 uz dva pogotka Stjepana Jagića prilikom preokreta.

Iznenadio je Zagreb koji je osvojio jedan bod kod Hajduka (1:1). Ćavar je doveo goste u vodstvo, a Grabovac je u 32. minuti postavio konačnih 1:1.

U posljednjem dvoboju 15. kola Prve HNL - Kadeti Slaven Belupo je u gostima svladao Međimurje 2:0. Po jedan pogodak u svakom poluvremenu postigli su gosti iz Koprivnice. U prvom je strijelac bio Emanuel Mađarić u 15. minuti, dok je u nastavku poentirao Robert Marijanović u 62. minuti.

Prva HNL - Kadeti, 15. kolo: Međimurje - Slaven Belupo 0:2 (Mađarić 15., Marijanović 62.), Inter-Zaprešić - Sesvete 5:2 (Plehan 10., Grozdek 53.-11m, Lovrek 66., Malota 80./Janušiić 22., Starčić 25.-ag, Koščak 52.), Hajduk - Zagreb 1:1 (Grabovac 32./Ćavar 16.), Dinamo - Istra 1961 6:0 (Brkić 15., Tomek 34., Pavlović 51., Barišić 61., 74.-11m, Alghoul 75.), Lokomotiva - Šibenik 4:2 (Pelko 13., Vrbanić 48., Jagić 50., 75./Mudronja 25., Laća 44.), Rijeka - Solin 6:0 (Bilić 4., Hodža 38., 60., Ilinković 52., Brekalo 54., Jelić 69.), Osijek - Varaždin 4:0 (Cimerman 54., Jozić 58., 65./Fotak 75.-ag)

Redoslijed: 1. Dinamo 37 (-1), 2. Hajduk 32 (-1), 3. Rijeka 27 (-1), 4. Istra 1961 27, 5. Osijek 23...

Prva HNL - Pioniri: Lake pobjede Lokomotive, Hajduka, Dinama i Rijeke

Pioniri Osijeka lako su ostvarili pobjedu u susretu 15. kola Prve HNL - Pioniri. Kao domaćin Osijek je s 3:0 bio bolji od Varaždina. Osijek je poveo golom Prekodravca u 23. minuti, a definitivno je domaćinu pobjedu osigurao Filip Mažar koji je postigao iduća dva pogotka u dvoboju (u 29. i 61. minuti).

Lokomotiva, Hajduk, Dinamo i Rijeka, četiri najbolje momčadi Prve HNL - Pioniri, ostvarili su lake pobjede u 15. kolu Prve HNL - Pioniri.

Najuvjerljiviji je bio Hajduk koji je kao domaćin svladao Zagreb s 5:0. Marin Kamber postigao je dva gola, a po jedan su dodali Radonić, Vrcić i Petrović.

Lokomotiva je uz 4:0 ispratila Šibenik iz Zagreba. Za vodeći sastav na ljestvici dva je gola zabio Marko Batur, dok su po jednom šibensku mrežu pogađali Radujković i Matić.

Dinamo je s 2:0 nadjačao Istru 1961 pogocima Lukanića i Čuljka, dok je Rijeka uz dva pogotka Buljanovića i jednim Bossija s 3:0 nadigrala Solin.

U nedjelju je odigrana posljednja utakmica 15. kola Prve HNL - Pioniri, a mlade nade Međimurja su s 2:0 na domaćem terenu svladale Slaven Belupo. U 27. minuti Petar Ratajec postigao je prvi pogodak, dok je u 43. pobjedu domaćina potvrdio Noah Janković golom za 2:0.

Prva HNL - Pioniri, 15. kolo: Međimurje - Slaven Belupo 2:0 (Ratajec 27., Janković 43.), Inter-Zaprešić - Sesvete 2:2 (Folla 9., Kovačević 24.-11m/Miškić 34., Pudić 49.), Hajduk - Zagreb 5:0 (Radonić 26., Vrcić 38., Petrović 48., Kamber 62., 67.), Dinamo - Istra 1961 2:0 (Lukanić 43., Čuljak 62.), Lokomotiva - Šibenik 4:0 (Radujković 4., Batur 23., 39., Matić 55.), Rijeka - Solin 3:0 (Buljanović 13., 66., Bossi 45.), Osijek - Varaždin 3:0 (Prekodravac 23., Mažar 29., 61.)

Redoslijed: 1. Lokomotiva 43, 2. Hajduk 34 (-1), 3. Dinamo 30 (-1), 4. Rijeka 28 (-1), 5. Osijek 25...