Objavljeno: Ned 25.11.2018.

Prva HNL: Juniori i pioniri Lokomotive na vrhu, bod kadeta Dinama

Prva HNL - Juniori: Vedran Puntar doveo Lokomotivu na vrh, Hajduk uvjerljiv u Rijeci

U petak je odigrana prva utakmica 12. kola Prve HNL - Juniori, a Inter iz Zaprešića osvojio je sva tri boda na gostovanju kod Dugopolja. Inter-Zaprešić pobijedio je 3:2. Gosti su poveli sa sigurnih 3:0, a strijelci su bili Šinko, Soldo i Ljubić. U 78. minuti Šušnjara je smanjio na 1:3, dok je domaćin još jedino uspio zabiti gol za konačnih 2:3 (Dadić u sudačkoj nadoknadi).

Juniori Lokomotive rutinski su pobijedili Rudeš 2:0 u dvoboju 12. kola Prve HNL - Juniori. Do sada su Lokomotiva i Rijeka dijelili sam vrh ljestvice, a sada su juniori Lokomotive sami na njemu. Prvo ime ogleda bio je Vedran Puntar, strijelac oba pogotka.

Dinamo je dosta teško svladao Hrvatski dragovoljac s 3:2. Dva je gola zabio Kapitanović, a jedan Pavlak za Dinamovo peto mjesto u ovom trenutku.

Varaždin je golovima Goluba, Petrinca i Crnčeca bio uspješan gost kod Zagreba (3:0), kao što je i Slaven Belupo slavio kod Osijeka 2:0 zaslugama Sinjakovića i Liklina.

Derbi dvoboj 12. kola Prve HNL - Juniori završio je pobjedom Hajduka 3:0 u gostima kod Rijeke. Time je splitska momčad preskočila baš nedjeljnog suparnika na ljestvici te se ujedno približila vodećoj Lokomotivi na dva boda zaostatka. Bleart Tolaj i Mario Čuić bili su strijelci u prvom poluvremenu za 2:0, dok je Mateo Nikl u sudačkoj nadoknadi postavio konačnih 3:0.

Prva HNL - Juniori, 12. kolo: Rijeka - Hajduk 0:3 (Tolaj 19., Čuić 29., Nikl 90.+3), Lokomotiva - Rudeš 2:0 (Puntar 49., 83.), Dinamo - Hrvatski dragovoljac 3:2 (Kapitanović 6., 47., Pavlak 8./Šprajcer 23., Roček 78.), Zagreb - Varaždin 0:3 (Golub 56., Petrinec 66., Crnčec 72.), Osijek - Slaven Belupo 0:2 (Sinjaković 35., Liklin 81.), Istra 1961 - Sesvete 1:1 (Dujmović 44./Brigić 90.), Dugopolje - Inter-Zaprešić 2:3 (Šušnjara 78., Dadić 90.+2/Šinko 24., Soldo 28., Ljubić 60.)

Redoslijed: 1. Lokomotiva 26, 2. Hajduk 24, 3. Rijeka 23, 4. Istra 1961 21, 5. Dinamo 20 (-2)...

Prva HNL - Kadeti: Bod Dinama u Šibeniku, šest golova Hajduka protiv Međimurja

Uvjerljivo su kadeti Hajduka odradili utakmicu 13. kola Prve HNL - Kadeti u kojoj su svladali Međimurje sa 6:0. U prvom poluvremenu Splićani su postigli samo jedan gol (Petrović), no u nastavku je procurilo pa su zabijali Miljanić, Buljan, Ćubelić i dva puta Ljubičić za konačnih šest razlike. Kadeti Hajduka ovim su slavljem učvrstili drugo mjesto na ljestvici.

Kadeti Dinama, vodeća momčad Prve HNL - Kadeti, nisu uspjeli osvojiti sva tri boda u 13. kolu. Dinamo je gostovao kod Šibenika te je remizirao 1:1. Gosti iz Zagreba poveli su golom Vasilja u 15. minuti, no za domaću je momčad izjednačio Mudronja golom u 54. minuti.

Varaždin je bio uvjerljiv protiv trećeplasirane Istre 1961. Pobijedio je 3:0 golovima Ciglara, Težačkog i Domjanića.

Slaven Belupo je s 3:1 nadjačao Lokomotivu (dva gola Tomića i realizirani jedanaesterac Marijanovića), dok su Sesvete iznenadile i pobijedile Rijeku 2:1.

Prva HNL - Kadeti, 13. kolo: Inter-Zaprešić - Zagreb 0:1 (Nakić 47.), Slaven Belupo - Lokomotiva 3:1 (Tomić 22., 24., Marijanović 66.-11m/Bužanić 72.), Šibenik - Dinamo 1:1 (Mudronja 54./Vasilj 15.), Sesvete - Rijeka 2:1 (Ferat 16., Janušić 61./Rovis 79.), Varaždin - Istra 1961 3:0 (Ciglar 28., Težački 49., Domjanić 79.), Hajduk - Međimurje 6:0 (Petrović 4., Miljanić 47., Buljan 54., Ćubelić 62., Ljubičić 66., 70.)

Kasnije: Solin - Osijek (1.12.)

Redoslijed: 1. Dinamo 31 (-1), 2. Hajduk 28 (-1), 3. Istra 1961 24, 4. Rijeka 21 (-1), 5. Lokomotiva 20...

Prva HNL - Pioniri: Nezaustavljiva Lokomotiva, tri gola Petrovića, tri boda Hajduka

Mislav Petrović bio je najjača karika u lakoj pobjedi pionira Hajduka protiv Međimurja (4:0) u dvoboju 13. kola Prve HNL - Pioniri. Petrović je postigao tri od četiri pogotka, a još je jedan dodao Klarić-Kukuz za pobjedu splitskog sastava.

Pioniri Lokomotive nastavljaju dominirati sezonom, a u 13. kolu Prve HNL - Pioniri svladali su u gostima Slaven Belupo 3:0. Gubijan, Capan i Matijević pogađali su u pobjedi Lokomotive.

Dinamo je golovima Dizdarevića i Rukavine, unutar samo pet minuta, slavio u Šibeniku 2:0, dok je najuvjerljiviju pobjedu izborio Varaždin koji je kao domaćin svladao Istru 1961 sa 6:1. Kod Varaždinaca su sve redom bili različiti strijelci (Gibanjek, Obadić, Rožmarić, Angelovski, Bančić i Mendelski).

Prva HNL - Pioniri, 13. kolo: Inter-Zaprešić - Zagreb 1:0 (Vranić 50.), Slaven Belupo - Lokomotiva 0:3 (Gubijan 18., Capan 59., Matijević 66.), Šibenik - Dinamo 0:2 (Dizdarević 43., Rukavina 47.), Sesvete - Rijeka 1:0 (Miškić 32.), Varaždin - Istra 1961 6:1 (Gibanjek 9., Obadić 31., Rožmarić 38., Angelovski 50., Bančić 65., Mendelski 68./Frank 27.), Hajduk - Međimurje 4:0 (Petrović 4., 20., 60., Klarić-Kukuz 8.)

Redoslijed: 1. Lokomotiva 37, 2. Hajduk 28, 3. Dinamo 24, 4. Rijeka 22, 5. Međimurje 20...