Objavljeno: Ned 14.04.2019.

Prva HNL - Juniori: Rijeka u derbiju uvjerljiva protiv Lokomotive

U 21. kolu Prve HNL - Juniori Hajduk je u Splitu svladao pulsku Istru 1961 6:2, iako su gosti golovima Dujmovića i Perić-Komšića vodili i 1:0 i 2:1. No, Hajduk nije proživljavao dramu na putu do tri boda, jer su već na poluvremenu Splićani vodili 4:2. Dva je gola za Hajduk postigao Tolaj, a po jedan su dodali Šarić, Buble, Brnić i Jenjić.

Veliki je preokret napravio Dinamo na gostovanju u Zaprešiću gdje je pobijedio Inter 3:2. Domaći je sastav vodio 2:0 golovima Pleića u 17. i Tomeka u 62. minuti. No, samo dvije minute kasnije krenuo je preokret. Kapitanović je realizirao jedanaesterac za 1:2, a potom su Hrvoj u 74. i Rešetar u 87. postavili konačnih 3:2 za Dinamo.

Preokret su režirali i juniori Sesveta koji su kod Slaven Belupa gubili 1:3, ali su pobijedili 4:3. Po dva su gola za Sesvete postigli Fran Bosnar i Zvonimir Škegro.

Juniori Varaždina s gostovanja kod Rudeša vratili su se s osvojena sva tri boda. Za pobjedu 1:0 zaslužan je bio Dedić koji je pogodio u 70. minuti. Uz istih 1:0 Dugopolje je svladalo Osijek na domaćem terenu, a susret je odlučen u samoj završnici kada je Kurtović u 89. pogodio za 1:0.

U nedjelju je kompletirano 21. kolo Prve HNL - Juniori, a u derbi dvoboju Rijeka je na domaćem terenu svladala Lokomotivu 3:1. Takav je rezultat ostavio na prvom mjestu juniore Hajduka koji imaju dva boda više od Lokomotive i Dinama, ali Dinamo ima utakmicu manje. Rijeka je protiv Lokomotive povela u nadoknadi prvog poluvremena golom Zrilića. Smolčić je u 77. povećao na 2:0, a Bušnja je u 85. realizirao jedanaesterac za 3:0. U 92. minuti Lokomotiva je tek smanjila rezultat golom Viduke s bijele točke.

Hrvatski dragovoljac bio je uvjerljiv protiv Zagreba (3:0) uz sve golove u prvom poluvremenu (Šoljić, Benić i Roček).

Prva HNL - Juniori, 21. kolo: Hrvatski dragovoljac - Zagreb 3:0 (Šoljić 16., Benić 24., Roček 44.), Rijeka - Lokomotiva 3:1 (Zrilić 45.+1, Smolčić 77., Bušnja 85.-11m/Viduka 90.+2-11m), Slaven Belupo - Sesvete 3:4 (Mlinarić 19., 41., Kožarić 51./Bosnar 14., 90., Škegro 71., 83.), Rudeš - Varaždin 0:1 (Dedić 70.), Hajduk - Istra 1961 6:2 (Šarić 23.-11m, Tolaj 32., 41., Buble 36., Brnić 64., Jenjić 74.-11m/Dujmović 9., Perić-Komšić 30.), Inter-Zaprešić - Dinamo 2:3 (Pleić 17., Tomek 62./Kapitanović 64.-11m, Hrvoj 74., Rešetar 87.), Dugopolje - Osijek 1:0 (Kurtović 89.)

Redoslijed: 1. Hajduk 48, 2. Lokomotiva 46, 3. Dinamo 46 (-1), 4. Rijeka 40, 5. Osijek 29...