Objavljeno: Ned 10.09.2017.

Prva HNL: Juniori Slavena iznenadili,odlični kadeti Hajduka i pioniri Istre 1961

Prva HNL - juniori: Slaven Belupo iznenadio Hajduk u Splitu

Kompletno treće kolo Prve HNL - juniori odigrano je tijekom subote, a uvjerljivi su u svom nastupu bili juniori Dinama koji su u Zaprešiću pobijedili vršnjake iz Intera 5:1. Antonio Marin postigao je dva gola u lakom Dinamovom slavlju, dok su po jednom strijelci bili Bagarić, Knežević i Malekinušić.

Uz dva jedanaesterca u samoj završnici susreta Rijeka je doma svladala Istru 1961 s 2:1. Puljani su golom Miljanića vodili sve do 88. minute kada je Dino Dukađin realizirao dva jedanaesterca (88. i 91. minuta) za 2:1.

Prvak Lokomotiva je rutinski svladala Sesvete 2:0 (Kastrati i Goričan strijelci), dok je iznenađenje kola priredio Slaven Belupo koji je pobijedio Hajduk u Splitu 3:2. Veliku su pobjedu klubu iz Koprivnice osigurali strijelci Resler, Mladen i Mlinarić.

Prva HNL - Juniori, 3. kolo: Rijeka - Istra 1961 2:1 (Dukađin 88.-11m, 90.+1-11m/Miljanić 12.), Lokomotiva - Sesvete 2:0 (Kastrati 6., Goričan 90.+3), Inter-Zaprešić - Dinamo 1:5 (Ištuk 48./Marin 16., 45., Bagarić 42., Knežević 66., Malekinušić 86.), Osijek - Hrvatski dragovoljac 4:1 (Bliznac 20., Prenkpalaj 35.-11m, Durdov 53., Šutalo 66./Buqaj 10.-11m), Cibalia - Rudeš 1:0 (Dogan 18.), Hajduk - Slaven Belupo 2:3 (Šego 34., Skorup 87.-11m/Resler 13., Mladen 21., Mlinarić 77.)

Redoslijed: 1. Lokomotiva 7, 2. Osijek 7, 3. Hajduk 6, 4. Dinamo 5, 5. Rijeka 4 (-1), 6. Slaven Belupo 4 (-1), 7. Cibalia 3 (-1), 8. Istra 1961 3, 9. Inter-Zaprešić 2, 10. Sesvete 1 (-1), 11. Rudeš 1, 12. Hrvatski dragovoljac 0

Prva HNL - kadeti: Hajduk zabio osam golova Zadru, Split u tri minute slomio Zagreb

Kadeti Hajduka na više nego uvjerljiv način su obavili posao u ogledu petog kola Prve HNL - kadeti. Osam golova (pobjeda 8:1) Hajduk je zabio gostima iz Zadra. Po dva su pogotka za Hajduk postigli Ivan Brnić, Tino Blaž Lauš i Ivan Šarić.

Osijek je dva puta vodio na gostovanju kod Lokomotive, ali je na kraju ostao bez ičega. Lokomotiva je slavila 3:2, a pogodak za tri boda postigao je Franko Menegoni u 63. minuti.

Dinamo nije imao problema na putu do pobjede protiv Sesveta (3:1), iako je u drugom poluvremenu igrao s igračem manje. Dva je gola za Dinamo postigao Luka Jančić.

Kadeti Splita ostvarili su u petom kolu Prve HNL - kadeti drugu pobjedu u sezoni. S 2:0 je Split kao domaćin svladao Zagreb, a slomio ga je doslovno u tri minute: strijelci su bili Lukić u 77. i Ledušić u 79. minuti.

Slaven Belupo je lako osvojio domaća tri boda protiv Šibenika (3:0), a do pobjede su domaćina doveli strijelci Marijanović, Brković i Šumiga.

Domaće su pobjede upisali Rijeka (2:1 protiv Varaždina) i Inter-Zaprešić (1:0 protiv Istre 1961).

Prva HNL - Kadeti, 5. kolo: Slaven Belupo - Šibenik 3:0 (Marijanović 14., Brković 45., Šumiga 77.), Rijeka - Varaždin 2:1 (Biškupović 1., Legović 28./Težački 46.), Split - Zagreb 2:0 (Lukić 77., Ledušić 79.), Inter-Zaprešić - Istra 1961 1:0 (Benčić 30.), Lokomotiva - Osijek 3:2 (Groznica 27., Petričević 43., Menegoni 63./Keć 16., Kuprešak 29.), Hajduk - Zadar 8:1 (Brnić 12., 79., Lauš 17., 25., Milinović 48., Šarić 50., 53., Buble 77./Butić 74.-11m), Dinamo - Sesvete 3:1 (Svržnjak 12., Jančić 35., 52./Tolj 45.)

Ranije: Cibalia - Solin 3:1

Redoslijed: 1. Dinamo 13, 2. Lokomotiva 13, 3. Hajduk 12 (-1), 4. Rijeka 12, 5. Inter-Zaprešić 10, 6. Osijek 8, 7. Split 7 (-1), 8. Sesvete 7, 9. Šibenik 7 (+1), 10. Slaven Belupo 7, 11. Zagreb 4,  12. Cibalia 3 (-1), 13. Varaždin 3 (-1), 14. Istra 1961 1, 15. Zadar 1 (-1), 16. Solin 0

Prva HNL - pioniri: Pet golova Dinama, četiri Hajduka, i dalje sjajna Istra 1961

U tri subotnje utakmice petog kola Prve HNL - pioniri do laganih i uvjerljivih su pobjeda stigli Dinamo, Hajduk i Lokomotiva. Dinamo je kao domaćin pobijedio Sesvete 5:0. Dvostruki je strijelac bio Tomo Razum, dok su po jedan gol dodali Duvnjak, Kanižaj i Barišić.

Za nijansu je manje uvjerljiv bio Hajduk koji je s 4:0 u Splitu svladao Zadar. U tom je susretu Leonardo Petrović postigao dva gola, a po jedan su dodali Letaj i Mihovilović.

Lokomotiva je, pak, s 2:0 bila bolja od Osijeka, a pobjeda je potvrđena pogotkom Išlića iz jedanaesterca u četvrtoj minuti sudačke nadoknade.

Peta utakmica i peta ovosezonska pobjeda pionira Istre 1961 dogodila se ove nedjelje! U petom kolu mladi su Puljani slavili u Zaprešiću kod Intera 3:2. Najbolji pulski igrači, Rakovac, Bilić i Radović, i ovaj su put bili strijelci i zadržali su svoju momčad na vrhu ljestvice.

Marko Josip Čavara je postigao dva gola za Zagreb koji je slavio kod Splita 3:1 i tako ga i dalje ostavio na nula bodova. Rijeka je s 2:1 bila bolja od Varaždina uz pogotke Juliana Tornata i Dominika Simičića.

Ivan Laća je zabio u 46. minuti gol za Šibenik i za vodstvo kod Slaven Belupa, no domaćin je do kraja uspio izjednačiti preko Leona Šanteka na konačnih 1:1.

Prva HNL - Pioniri, 5. kolo: Slaven Belupo - Šibenik 1:1 (Šantek 67./Laća 46.), Rijeka - Varaždin 2:1 (Tornato 24., Simičić 57./Potrebica 64.), Split - Zagreb 1:3 (Berković 49./Bosiljevac 3., Čavara 27., 65.), Inter-Zaprešić - Istra 1961 2:3 (Plehan 23., 65./Rakovac 18., Bilić 24., Radović 36.), Lokomotiva - Osijek 2:0 (Šimić 35., Išlić 70.+4-11m), Hajduk - Zadar 4:0 (Petrović 15., 45., Letaj 57., Mihovilović 67.), Dinamo - Sesvete 5:0 (Razum 6., 51., Duvnjak 22., Kanižaj 45., Barišić 57.)

Ranije: Cibalia - Solin 1:1

Redoslijed: 1. Istra 1961 15, 2. Hajduk 10 (-1), 3. Lokomotiva 9, 4. Osijek 9, 5. Šibenik 8 (+1), 6. Zagreb 7 (-1), 7. Solin 7, 8. Dinamo 6 (-3), 9. Rijeka 6, 10. Inter-Zaprešić 6, 11. Slaven Belupo 4 (-2), 12. Zadar 3 (-1), 13. Sesvete 3 (-1), 14. Varaždin 3 (-1), 15. Cibalia 2 (-1), 16. Split 0 (-2)