Objavljeno: Pon 09.09.2019.

Prva HNL: Kadeti i pioniri Dinama uspješni u Osijeku

Prva HNL - Kadeti: Dominantni Rijeka i Dinamo

Na vrhu ljestvice Prva HNL - Kadeti nalaze se Dinamo, Hajduk, Lokomotiva i Rijeka, a sva su četiri sastava bila uvjerljiva u gostujućim ogledima četvrtog kola.

Dinamo je s 5:0 pobijedio u Osijeku. Dinamo ima sve četiri pobjede na startu sezone, a za ovu su posljednju zaslužni bili dvostruki strijelac Duvnjak te Novak-Stanko, Šaranić i Baturina koji su postigli po jedan gol.

Lokomotiva je s 4:0 pobijedila u Zaprešiću golovima Batura, Vujnovića, Stojkovića i Marića.

Rijeka je, pak, pobijedila Cibaliju u Vinkovcima 6:1. Dva je gola za riječku momčad postigao Traub.

I Hajduk je pobijedio u gostima, s 2:0 svladao je Solin. Dvoboj je riješen na samom početku, Hajduk je oba pogotka postigao u uvodnih dvadesetak minuta. Krolo je u prvoj minuti zabio za 1:0, dok je u 21. Telebar drugi put slomio domaću obranu i postavio konačnih 2:0.

Istaknimo i kako je Varaždin osvojio bod kod Međimurja (2:2) golom Banekovića iz jedanaesterca u 92. minuti.

Prva HNL - Kadeti, 4. kolo: Zagreb - Slaven Belupo 0:1 (Ivančić 39.), Inter-Zaprešić - Lokomotiva 0:4 (Batur 13., Vujnović 26., Stojković 63., Marić 88.), Međimurje - Varaždin 2:2 (Marton 44., Stojko 83./Domjanić 73., Baneković 90.+2-11m), Sesvete - Istra 1961 5:2 (Zbožil 41., Čavara 59., 82., Houdek 63., Kulenović 68./Pajković 17., Krčalić 56.), Cibalia - Rijeka 1:6 (Morovičanin 4., Posavčić 7.-ag/Traub 1., 47., Ušalj 12., Radojčić 54., Buljanović 86.), Osijek - Dinamo 0:5 (Duvnjak 35., 64., Novak-Stanko 48., Šaranić 67., Baturina 77.), Solin - Hajduk 0:2 (Krolo 1., Telebar 21.)

Redoslijed: 1. Dinamo 12, 2. Hajduk 10, 3. Lokomotiva 10, 4. Rijeka 8, 5. Varaždin 7…

Prva HNL - Pioniri: Hajduk i Istra 1961 i dalje savršeni

Pioniri Hajduka i Istre 1961 i dalje su jedini sastavi u Prvoj HNL - Pioniri sa stopostotnim učinkom (12 bodova nakon četiri utakmice). Obje momčadi su u četvrtom kolu do bodova došle uz minimalnu pobjedu 1:0. Hajduk je u gostima svladao Solin pogotkom Diega Sekulića u 51. minuti, dok su Puljani u gostima bili bolji od Sesveta. Jedini je strijelac na toj utakmici bio Žiković u 34. minuti.

Derbi utakmica četvrtog kola Prve HNL - Pioniri odigrana je u Osijeku gdje je Dinamo slavio 2:0. Igrač utakmice bio je Luka Vrbančić koji je postigao oba gola za goste i to vrlo rano (u 10. i 19. minuti).

Rijeka nije uspjela slaviti u Slavoniji, odigrala je 1:1 kod Cibalije. Domaćin je vodio golom Bosaka u 27., ali je u 59. minuti izjednačio Šuke.

U Zaprešiću su Inter i Lokomotiva remizirali bez golova, a podjela bodova dogodila se i u susjedskom derbiju Međimurja i Varaždina (1:1). Gosti su poveli golom Plaveca u 49. minuti, ali je u 65. izjednačio Krištofić.

Prva HNL - Pioniri, 4. kolo: Zagreb - Slaven Belupo 0:1 (Škvorc 43.), Inter-Zaprešić - Lokomotiva 0:0, Međimurje - Varaždin 1:1 (Krištofić 65./Plavec 49.), Cibalia - Rijeka 1:1 (Bosak 27./Šuke 59.), Osijek - Dinamo 0:2 (Vrbančić 10., 19.), Solin - Hajduk 0:1 (Sekulić 51.), Sesvete - Istra 1961 0:1 (Žiković 34.)

Redoslijed: 1. Hajduk 12, 2. Istra 1961 12, 3. Dinamo 9, 4. Osijek 9, 5. Rijeka 7…