Objavljeno: Ned 29.08.2021.

Prva HNL: Odigrane utakmice juniora, kadeta i pionira

Prva HNL - Juniori: Hajduk se spasio poraza kod Rijeke

Juniori Dinama nastavljaju s odličnim uvodom u novu sezonu te su u četvrtom kolu Prve HNL - Juniori upisali i četvrtu pobjedu. Ovaj put su bili bolji od Šibenika kojeg su svladali u gostima s 3:1. Golove su za Dinamo zabili Mihalić, Čavara i Vušković, dok je jedini strijelac na drugoj strani bio Josipović.

Aktualni prvak Hajduk ostao je bez pobjede u derbi utakmici četvrtog kola Prve HNL - Juniori. Ogled Rijeke i Hajduka završio je bez pobjednika (1:1). Hajduk se spašavao poraza jer je gubio 0:1 od 47. minute (strijelac Bilić) do 73. minute. Tada je Pukstas pogodio za barem jedan bod Splićana.

Odličan start i dalje bilježe Varaždin i Gorica. Varaždin je u gostima svladao Sesvete 6:0, uz sjajnu partiju Nike Domjanića koji je postigao četiri gola. Gorica je, pak, bila bolja od Intera u Zaprešiću s 2:1, golovima Caia i Ciprića.

Uz dva pogotka Bajrića, Slaven Belupo je s 2:0 pobijedio Bjelovar u gostima, dok su dramatičnu utakmicu odigrali Dugopolje i Istra 1961 (4:4). Gosti su vodili 2:0 i 3:2, ali su se na kraju spasili poraza golom Maurića u 89. minuti.

Prva HNL - Juniori, 4. kolo: Dugopolje - Istra 1961 4:4 (Botić 43.-11m, Zoko 47., Vuko 56., Ostović 66.-ag/ Pajković 13., Glavan 40., Krčalić 53., Maurić 89.), Bjelovar - Slaven Belupo 0:2 (Bajrić 33., 90.), Rijeka - Hajduk 1:1 (Bilić 47./Pukstas 73.), Sesvete - Varaždin 0:6 (Sabo 16., Domjanić 18., 27., 43., 84., Vugrinec 29.), Inter-Zaprešić - Gorica 1:2 (Plehan 69./Caio 64., Ciprić 81.), Šibenik - Dinamo 1:3 (Josipović 75./Mihalić 39., Čavara 51., Vušković 87.)

Ponedjeljak (30.8.): Osijek - Lokomotiva (17 sati), Orijent 1919 - Rudeš (17:30 sati)

Redoslijed: 1. Dinamo 12, 2. Varaždin 10, 3. Gorica 10, 4. Lokomotiva 9 (-1), 5. Hajduk 8...

Prva HNL - Kadeti: Potop Rudeša u Osijeku

Drugo kolo Prve HNL - Kadeti otvoreno je vrlo uvjerljivom pobjedom Osijeka na domaćem terenu protiv Rudeša od čak 7:1. Uvjerljivo najbolji pojedinac utakmice bio je Ante Barišić koji je postigao četiri pogotka, dok su uvjerljivo slavlje s po jednim golom upotpunili Barić, Mažar i Solić.

Veliko iznenađenje kreirali su kadeti Solina koji su u drugom kolu Prve HNL - Kadeti osvojili bod na gostovanju kod Hajduka (2:2). Solin može žaliti i za sva tri boda jer je golom Plazibata u 87. minuti poveo 2:1. No, samo dvije minute kasnije, na konačnih 2:2 je izjednačio Vušković. Prije toga je strijelac za Hajduk bio Kapulica, a za Solin Milardović.

Vrlo uvjerljiv je bio Osijek, koji je uz čak četiri pogotka Ante Barišića, pobijedio Rudeš 7:1, a jednakih osam golova je postignuto u susretu Sesveta i Cibalije. Gosti su slavili 5:3. Završne udarce domaćinu s dva pogotka je zadao Knezović.

Rijeka je propustila pobijediti Slaven Belupo na domaćem terenu. Završilo je 1:1, a domaćina je ražalostio Matejaš koji je u 93. minuti realizirao jedanaesterac za bod Slaven Belupa.

Prva HNL - Kadeti, 2. kolo: Osijek - Rudeš 7:1 (Barišić 18., 23., 37., 89., Barić 45.-11m, Mažar 71., Solić 90./Verić Krasnić 43.), Sesvete - Cibalia 3:5 (Kardum 33., Berišić 73., Janeković 90./Lugarić 4., 19., Goman 6., Knezović 67., 78.), Hajduk - Solin 2:2 (Kapulica 41., Vušković 89./Milardović 55., Plazibat 87.), Varaždin - Inter-Zaprešić 3:0 (Težak 24., Pavlić 58., Stolnik 71.), Rijeka - Slaven Belupo 1:1 (Knežević 66./Matejaš 90.+3-11m), Međimurje - Istra 1961 0:0

Kasnije: Lokomotiva - Dinamo (4.11.)

Prva HNL - Pioniri: Pet golova Osječana protiv Rudeša

Drugu uvjerljivu pobjedu sezone ostvario je Osijek, aktualni prvak Prve HNL - Pioniri. U drugom kolu mladi su Osječani na svom terenu svladali Rudeš 5:0. Dva pogotka postigao je Majdenić, dok su po jednom mrežu Rudeša pogađali Barić, Šainović i Birovljević.

Hajduk je s 3:1 bio bolji od Solina, uz dva pogotka Kuzmanića i jedan Čulara, dok su Rijeka i Slaven Belupo remizirali odigravši 1:1. Rijeka se poraza spasila u samoj završnici, u 69. minuti je za remi strijelac bio Frank.

Košir je zabio tri pogotka za Međimurje kojem ni to nije bilo dovoljno barem za bod. Naime, Istra 1961 je slavila u Čakovcu s 4:3.

Prva HNL - Pioniri, 2. kolo: Osijek - Rudeš 5:0 (Barić 20., Majdenić 29., 50., Šainović 39., Birovljević 45.), Sesvete - Cibalia 1:1 (Čamber 70.+2/Zečević 4.), Hajduk - Solin 3:1 (Kuzmanić 32., 41., Čular 46./Pirija 52.-11m), Varaždin - Inter-Zaprešić 0:0, Rijeka - Slaven Belupo 1:1 (Frank 69./Marić 7.), Međimurje - Istra 1961 3:4 (Košir 32.-11m, 50., 61./Halilović 6., Jelenaca 12., Perković 14., Vujičić 56.)