Objavljeno: Ned 06.06.2021.

Prva HNL: Pioniri Osijeka prvaci

Prva HNL - Kadeti: Podjela bodova Dinama i Varaždina

Kadeti Dinama, prvaci Hrvatske, odigrali su posljednju utakmicu sezone. U ogledu 26. kola Prve HNL - Kadeti Dinamo je na domaćem terenu remizirao protiv Varaždina (1:1). Dinamo je poveo pogotkom Rukavine u 13. minuti, no u samom finišu, minutu prije kraja, na konačnih 1:1 je izjednačio Težak.

U ogledu posljednjeg, 26. kola Prve HNL - Kadeti igrači Slaven Belupa i Lokomotive su podijelili bodove odigravši 1:1. Gosti su poveli golom Zlatunića u 22. minuti, dok je na drugoj strani izjednačio Peršinović u 33. minuti.

Okončana je u nedjelju sezona u Prvoj HNL - Kadeti. Doprvak je Hajduk koji je u zadnjem kolu s 2:1 svladao zaprešićki Inter u Splitu. Pukstas je zabio prvi gol za Splićane, a ključni za tri boda Capan u 62. minuti.

Isti broj bodova kao Hajduk ima Osijek koji je golom Perkovića svladao Rijeku 1:0, dok je najbolji igrač kola bio Nino Majdov koji je zabio tri gola u slavlju Solina protiv Zagreba od 3:1.

Na posljednjem mjestu je ostala Cibalia koja je za kraj sezone primila čak šest golova kod Istre 1961 (0:6).

Prva HNL - Kadeti, 26. kolo: Istra 1961 - Cibalia 6:0 (Gobbo 42., Pajković 48., Šćira 60., Žgomba 69., Frank 75., Glavan 83.), Osijek - Rijeka 1:0 (Perković 71.), Hajduk - Inter-Zaprešić 2:1 (Pukstas 6., Capan 62./Ivanuš 52.), Solin - Zagreb 3:1 (Majdov 11., 66., 76./Koret 45.), Međimurje - Sesvete 1:0 (Marton 60.), Slaven Belupo - Lokomotiva 1:1 (Peršinović 33./Zlatunić 22.), Dinamo - Varaždin 1:1 (Rukavina 13./Težak 89.)

Redoslijed: 1. Dinamo 60, 2. Hajduk 55, 3. Osijek 55, 4. Lokomotiva 53, 5. Istra 1961 44, 6. Rijeka 38, 7. Slaven Belupo 38, 8. Inter-Zaprešić 35, 9. Solin 28, 10. Varaždin 27, 11. Sesvete 25, 12. Međimurje 19, 13. Zagreb 15, 14. Cibalia 14

Prva HNL - Pioniri: Mladi Osječani novi prvaci

Pioniri Dinama i Varaždina odigrali su prvu utakmicu posljednjeg, 26. kola Prve HNL - Pioniri. Dinamo je pobijedio 3:0 i sezonu će završiti kao treća momčad na ljestvici, dok će Varaždin bez obzira na ostale rezultate ovog zadnjeg kola na kraju biti deseti. Najbolji igrač u slavlju Dinama bio je dvostruki strijelac Mateo Sertić, dok je još jedan pogodak dodao Zahora.

Sjajnu sezonu pioniri Osijeka na kraju su okrunili dvostrukom krunom. Nakon osvojenog Kupa, pioniri Osijeka su i novi prvaci Hrvatske. Iako Osijek i Hajduk još moraju odraditi međusobnu zaostalu utakmicu, mladi Splićani više nikako ne mogu dostići Osječane. U 26. kolu Osijek je naslov prvaka osigurao domaćom pobjedom protiv Rijeke od 3:0. Prvo je zabio Perić iz jedanaesterca u 31. minuti, a potom su veliko slavlje Osijeku omogućili Sopić u 45. i Levak u 55. minuti.

Hajduk je pobijedio i u ovom kolu (4:0 protiv zaprešićkog Intera), ali bila je to na kraju pirova pobjeda. Žeravica je postigao dva pogotka, a po jedan su zabili Pfeifer i Vušković.

Dva gola Karduma bila su dovoljna Sesvetama za 2:1 kod Međimurja i odlično peto mjesto na kraju sezone.

Prva HNL - Pioniri, 26. kolo: Istra 1961 - Cibalia 2:2 (Vranješ 43., Delimehić 45.-11m/Gradečak 12., 59.), Osijek - Rijeka 3:0 (Perić 31.-11m, Sopić 45., Levak 55.), Hajduk - Inter-Zaprešić 4:0 (Žeravica 18., 35., Pfeifer 47., Vušković 50.), Solin - Zagreb 0:1 (Dravinac 60.), Međimurje - Sesvete 1:2 (Mlakar 63./Kardum 12., 52.), Slaven Belupo - Lokomotiva 0:0, Dinamo - Varaždin 3:0 (Sertić 16., 25., Zahora 39.)

Redoslijed: 1. Osijek 69 (-1), 2. Hajduk 65 (-1), 3. Dinamo 56, 4. Lokomotiva 46, 5. Sesvete 44...