Objavljeno: Pon 26.08.2019.

Prva HNL: Pobjede juniora i kadeta Dinama te juniora i pionira Hajduka

Prva HNL - Juniori: Teška pobjeda Dinama na startu, Hajduk otvorio sezonu s osam golova

Počela je nova sezona Prve HNL - Juniori, a prvak Dinamo na domaćem je terenu startao vrlo teškom pobjedom protiv Orijenta 1919, novog kluba u prvoligaškom društvu. Poveo je Dinamo golom Rešetara u 29. minuti, ali je u 62. izjednačio Tomljanović. Autor gola odluke bio je Jakov-Anton Vasilj u 79. minuti.

Slaven Belupo je u gostima svladao Istru 1961 s uvjerljivih 4:1, s tim da je trenutak odluke bila 45. minuta kada je drugi žuti karton dobio domaći igrač Ivan Stanić. Nakon toga je put gostima do tri boda bio jednostavan.

Juniori Hajduka impresivno su otvorili novu sezonu te su u prvom susretu pobijedili zaprešićki Inter u Splitu s čak 8:0. Već u prvom poluvremenu Hajduk je postigao pet pogodaka, a od toga su tri bili djelo igrača utakmice Ivana Brnića. Dva je dodao Čuić, dok su po jednom zaprešićku mrežu pogađali Lauš, Biuk i Topić.

Izrazito uvjerljiv bio je i Osijek koji je pobijedio Rudeš 6:1. Već u šestoj minuti susreta gosti su ostali s igračem manje (Lanusović) što je domaćin iskoristio za uvjerljivu pobjedu. Dva je gola za Osijek postigao Beljo.

Uz dva gola Pintarića Rijeka je pred svojim navijačima s 3:0 bila bolja od Hrvatskog dragovoljca.

U nedjelju je odigrana jedna utakmica prvog kola Prve HNL - Juniori, a Varaždin i Lokomotiva odigrali su utakmicu bez pobjednika (1:1). Oba su pogotka postignuta iz jedanaesteraca. Poveo je domaćin već u četvrtoj minuti kada je s bijele točke precizan bio Antonio Dedić, ali je u 77. minuti izjednačio Andrej Šaronja.

Prva HNL - Juniori, 1. kolo: Varaždin - Lokomotiva 1:1 (Dedić 4.-11m/Šaronja 77.-11m), Osijek - Rudeš 6:1 (Latković 8., Beljo 27., 40., Bognar 77., Vinogradac 87., Branšteter 89./Marković 82.), Rijeka - Hrvatski dragovoljac 3:0 (Zrilić 18., Pintarić 27.-11m, 78.), Hajduk - Inter-Zaprešić 8:0 (Brnić 7., 37., 39., Lauš 23., Čuić 38., 60., Biuk 65., Topić 74.), Dinamo - Orijent 1919 2:1 (Rešetar 29., Vasilj 79./Tomljanović 62.), Istra 1961 - Slaven Belupo 1:4 (Paez 74.-11m/Kožarić 47., Tomić 49., Žiković 59.-11m, Vuić 66.)

Kasnije: Dugopolje - Sesvete (7. rujna)

Prva HNL - Kadeti: Dinamo startao s pobjedom 7:0, Zaprešićani odigrali 3:3 kod Hajduka

Počela je nova sezona Prve HNL - Kadeti, a na samom početku odličnu su utakmicu u Splitu odigrali Hajduk i zaprešićki Inter. Završilo je bez pobjednika (3:3), a gostima za pobjedu nisu bila dovoljna ni tri pogotka sjajnog Matea Plehana. Nije Inter-Zaprešiću bilo dovoljno ni to što je vodio 1:0 i 3:1. Strijelci su za kadete Hajduka bili Bradarić, Petrović i Čengić.

I utakmica Istra 1961 - Slaven Belupo je odlučena u samoj završnici, ali je bila posve različita u odnosu na splitsku. Rezultat 0:0 stajao je sve do 88. minute kada je Ganžulić precizno izveo jedanaesterac za konačnih 1:0 Slavena u Puli.

Kadeti Dinama otvorili su novu sezonu Prve HNL - Kadeti uvjerljivom pobjedom od 7:0 protiv Sesveta. Kanižaj, Mihalić i Novak-Stanko bili su strijelci u prvom poluvremenu za 3:0. U drugom poluvremenu istaknuli su se Bartol Barišić i Ante Crnac. Svaki od njih je postigao po dva pogotka za konačnih i visokih 7:0.

Kadeti Solina, Lokomotive i Zagreba uspješno su, kao gosti, otvorili novu sezonu u Prvoj HNL - Kadeti. Solin je golovima Roka Roguljića iznenađujuće pobijedio Osijek u gostima 2:1, dok je istim rezultatom Lokomotiva bila bolja od Varaždina. Za pobjedu Lokomotive zaslužan je Marin Vučković, strijelac u 90. minuti. Zagreb je, pak, na gostovanju kod Cibalije gubio 1:2 sve do 81. minute. No, od tada pa do kraja dvoboja Selman je zabio dva pogotka i Zagreb je na kraju slavio 3:2.

Rijeka je, pak, pogotkom Buića s minimalnih 1:0 svladala Međimurje.

Prva HNL - Kadeti, 1. kolo: Osijek - Solin 1:2 (Crnčić 90.+2-11m/Roguljić 68., 85.), Varaždin - Lokomotiva 1:2 (Havojić 48.-11m, Koprivnjak 60.-ag/Vučković 90.), Cibalia - Zagreb 2:3 (Bošnjak 30.-11m, Andričević 79./Perić 50., Selman 81., 90.), Rijeka - Međimurje 1:0 (Buić 36.), Dinamo - Sesvete 7:0 (Kanižaj 9., Mihalić 32., Novak-Stanko 34., Barišić 78., 90., Crnac 79., 84.), Hajduk - Inter-Zaprešić 3:3 (Bradarić 33., Petrović 65., Čengić 89./Plehan 28.-11m, 38., 52.), Istra 1961 - Slaven Belupo 0:1 (Ganžulić 88.-11m)

Prva HNL - Pioniri: Sesvete šokirale i pobijedile Dinamo, pobjeda Hajduka

Odigrane su uvodne utakmice prvog kola Prve HNL - Pioniri.

Hajduk je u Splitu svladao zaprešićki Inter s 3:0 golovima Roka Brajkovića, Arkovića i Jurlina.

Još je uvjerljivija bila Istra 1961 koja je pobijedila Slaven Belupo 6:0. Prva zvijezda utakmice bio je Lorenzo Travaglia koji je postigao hat-trick, dok su preostale pogotke dali Cukon, Đuranović i Bilobrk.

Pioniri Sesveta otvorili su novu sezonu velikom i iznenađujućom pobjedom. U prvom kolu Prve HNL - Pioniri Sesvete su pobijedile Dinamo u gostima 2:0. Do bodova su Sesvete stigle golovima u drugom poluvremenu. Strijelci su bili Kristijan Gaši u 47. te samo šest minuta kasnije Karlo Herceg za konačnih 2:0.

U nedjelju su odigrane preostale četiri utakmice prvog kola Prve HNL - Pioniri, a očekivane su domaće pobjede upisali Rijeka i Osijek.

Mladi riječki nogometaši bili su bolji od Međimurja s 3:0, a golove su postigli Momčilovski, Šuke i Bradarić iz jedanaesterca. Osijek je, pak, golovima Dominika Solića pobijedio Solin 2:0. Gosti su tijekom drugog dijela igrali s igračem manje.

Varaždin je na svom terenu remizirao protiv Lokomotive (1:1). Golom Žužića u 40. minuti domaćin je vodio sve do završnice, ali je Šimić u 66. pomogao Lokomotivi da izbjegne poraz.

Prva HNL - Pioniri, 1. kolo: Osijek - Solin 2:0 (Solić 9., 45.), Varaždin - Lokomotiva 1:1 (Žužić 40./Šimić 66.), Cibalia - Zagreb 1:1 (Pudić 28./Korač 37.), Rijeka - Međimurje 3:0 (Momčilovski 27., Šuke 39., Bradarić 59.-11m), Dinamo - Sesvete 0:2 (Gaši 47., Herceg 53.), Hajduk - Inter-Zaprešić 3:0 (R. Brajković 4., Arković 40., Jurlin 55.), Istra 1961 - Slaven Belupo 6:0 (Travaglia 4., 15., 29., Cukon 6., Đuranović 11., Bilobrk 70.)