Objavljeno: Sri 07.04.2021.

Prva HNL: Pobjede kadeta Lokomotive i pionira Dinama

Prva HNL - Kadeti: Spektakularan preokret Lokomotive protiv Dinama

Nevjerojatna i spektakularna je bila utakmica 18. kola Prve HNL - Kadeti u kojoj je Lokomotiva pobijedila Dinamo 4:3 i tako lideru Lige nanijela prvi poraz u sezoni. Baš ništa nije moglo naslutiti da će se dogoditi takav scenarij jer je Dinamo vodio 3:0, a strijelci su bili Rukavina, Čuljak i Lukanić. No, od 41. minute je krenuo veliki preokret. Do kraja poluvremena su Čabrajić i Radujković smanjili, a u nastavku su Šotiček i Stanić u 81. minuti zabili za slavlje Lokomotive. Dinamo je do ove utakmice imao 14 pobjeda i tri remija.

Uz dva gola Koreta i jedan Gašparića, kadeti Zagreba su svladali Cibaliju 3:1, dok je tri boda osvojio i Slaven Belupo koji je pobijedio Istru 1961 s 2:0 golovima Zvonareka i Peršinovića.

Prva HNL - Kadeti, 18. kolo: Međimurje - Solin 1:1 (Mendelski 57./Budić 22.), Slaven Belupo - Istra 1961 2:0 (Zvonarek 67., Peršinović 85.), Lokomotiva - Dinamo 4:3 (Čabrajić 41., Radujković 44., Šotiček 66., Stanić 81./Rukavina 3., Čuljak 9., Lukanić 40.), Sesvete - Inter-Zaprešić 1:1 (Barišić 33./Suljić 28.-11m), Zagreb - Cibalia 3:1 (Gašparić 5., Koret 68., 85./Knezović 76.)

Kasnije: Hajduk - Osijek (13.4.)

Odgođeno: Rijeka - Varaždin

Redoslijed: 1. Dinamo 45, 2. Osijek 38 (-1), 3. Hajduk 37 (-1), 4. Lokomotiva 36, 5. Istra 1961 26 (-1)...

Prva HNL - Pioniri: Dinamo uvjerljiv protiv Lokomotive

Pioniri Dinama vrlo lako su, s 4:1, svladali Lokomotivu u dvoboju 18. kola Prve HNL - Pioniri. Dva pogotka postigao je Sertić, dok su po jednom mrežu Lokomotive tresli Jureško i Zahora. Jedini gol za domaćina postigao je Baždarić iz jedanaesterca.

Ove sezone odlične Sesvete su se bodovno izjednačile s Lokomotivom, nakon 3:0 pobjede protiv zaprešićkog Intera. Kardum je bio dvostruki strijelac za Sesvete, a još je autogol postigao Kirin.

Lesjak s bijele točke i Jurović su pogađali za slavlje Međimurja protiv Solina od 2:1.

Prva HNL - Pioniri, 18. kolo: Međimurje - Solin 2:1 (Lesjak 24.-11m, Jurović 62./Brzica 28.), Slaven Belupo - Istra 1961 1:0 (Arki 61.), Lokomotiva - Dinamo 1:4 (Baždarić 52.-11m/Jureško 38., Zahora 40., Sertić 50., 60.-11m), Sesvete - Inter-Zaprešić 3:0 (Kardum 41., 59./Kirin 32.-ag), Zagreb - Cibalia 0:2 (Kahlina 63.-ag/Gradečak 65.)

Redoslijed: 1. Osijek 47 (-1), 2. Hajduk 45 (-1), 3. Dinamo 40, 4. Lokomotiva 28 (-1), 5. Sesvete 28 (-1)...