Objavljeno: Ned 27.08.2017.

Prva HNL:remi juniora Rijeke i Dinama,kiks kadeta Dinama,slavlje pionira Hajduka

Prva HNL - juniori: Derbi Rijeke i Dinama bez pobjednika, Mladen donio Slaven Belupu bod u Zaprešiću

U derbi utakmici prvog kola Prve HNL - juniori, ogledu Rijeke i Dinama, nije bilo pobjednika (2:2). Domaćin se poraza spasio u drugoj minuti sudačke nadoknade kada je konačan rezultat postavio Smolčić. Svi su pogoci postignuti u drugom dijelu, a Rijeka je vodila golom Lepinjice u 48. minuti. Za Dinamo su, pak, golove postigli Knežević iz jedanaesterca i splitsko pojačanje Roko Baturina.

Hajduk je lako prošao gostovanje kod Cibalije (4:1) uz golove Blagaića, Krajine, Sekulića i Vidovića.

Istra 1961 je golom u prvoj minuti (Miljanić) pobijedila Hrvatski dragovoljac 1:0, dok su Osijek i Sesvete remizirali 1:1.

U nedjelju je odigrana posljednja utakmica prvog kola Prve HNL - juniori. U ogledu u Zaprešiću između Intera i Slaven Belupa nije bilo pobjednika (2:2). Najveće zasluge što su gosti uzeli bod idu Mihaelu Mladenu koji je postigao prvi pogodak na utakmici, ali i onaj devet minuta prije kraja za konačnih 2:2. Strijelci za domaćina bili su Fran Bišćan i Kristijan Starešina.

Prva HNL - juniori, 1. kolo: Inter-Zaprešić - Slaven Belupo 2:2 (Bišćan 58., Starešina 64./Mladen 41., 81.), Istra 1961 - Hrvatski dragovoljac 1:0 (Miljanić 1.), Osijek - Sesvete 1:1 (Bosak 45.+1/Novokmet 34.), Cibalia - Hajduk 1:4 (Jakšić 42./Blagaić 22., Krajina 37., Sekulić 54., Vidović 74.), Rijeka - Dinamo 2:2 (Lepinjica 48., Smolčić 90.+2/Knežević 50.-11m, Baturina 70.), Lokomotiva - Rudeš 4:0 (Vinogradac 22., Vranjković 69., Itrak 87., Skansi 90.)

Prva HNL - kadeti: Dramatična pobjeda Hajduka, kiks Dinama, pobjeda Šibenika s igračem manje

Dvije utakmice trećeg kola Prve HNL - kadeti odigrane su tijekom subote, a dramatičnu je pobjedu ostvario Hajduk u Splitu protiv Sesveta (4:3). Gosti su vodili 3:2, no Hajduk je uspio okrenuti rezultat, a junak je u toj pobjedi bio Ivan Šarić koji je postigao dva gola, kao i onaj ključni za 4:3 u 73. minuti.

Dinamo je kiksao te je kao domaćin odigrao 1:1 protiv Splita. Gosti su vodili golom Jelavića od prve minute, a na 1:1 je postavio Hasić pogotkom u 56. minuti.

Iako su kadeti Šibenika od 30. minute igrali s igračem manje, uspješno su obavili gostovanje kod Cibalije u trećem kolu Prve HNL - kadeti. Pobijedio je Šibenik 2:0, a strijelci su bili Pjero Lokin i Ante Bujas.

Rijeka je s 2:1 svladala Istru 1961, dok pogodaka nije bilo u ogledu Slaven Belupa i Zagreba. Inter-Zaprešić je iskoristio dvojicu igrača manje kod Zadra te je slavio u Zaprešiću 2:0 (strijelci Šoštar i Bajan).

Prva HNL - kadeti, 3. kolo: Cibalia - Šibenik 0:2 (Lokin 7., Bujas 48.), Rijeka - Istra 1961 2:1 (Biškupović 35.-11m, Zrilić 58./Antanasković 73.), Slaven Belupo - Zagreb 0:0, Inter-Zaprešić - Zadar 2:0 (Šoštar 11., Bajan 26.), Dinamo - Split 1:1 (Hasić 56./Jelavić 1.), Hajduk - Sesvete 4:3 (Šarić 4., 73., Čuić 32., Jenjić 60.-11m/Tolj 6.-11m, Čuljak 37., Stojanović 38.)

Utorak (29.8.): Lokomotiva - Solin (17:45 sati)

Kasnije: Osijek - Varaždin (20.9.)

Redoslijed: 1. Rijeka 9, 2. Dinamo 7, 3. Šibenik 6, 4. Hajduk 6 (-1), 5. Osijek 4 (-1), 6. Inter-Zaprešić 4, 7. Slaven Belupo 4, 8. Zagreb 4, 9. Lokomotiva 4 (-1), 10. Sesvete 4, 11. Cibalia 3 (+1), 12. Varaždin 3 (-1), 13. Istra 1961 1, 14. Zadar 1, 15. Split 1 (-1), 16. Solin 0

Prva HNL - pioniri: Uvjerljivi Hajduk protiv Sesveta, Istra 1961 projurila Rijekom

U prvom susretu trećeg kola Prve HNL - pioniri Hajduk je lako osvojio domaće bodove protiv Sesveta (3:0), što je splitskim pionirima druga pobjeda u sezoni. Jakir i Ćubelić iz jedanaesterca postizali su golove za 2:0, dok je Puček autogolom postavio konačnih 3:0.

Veliku su pobjedu (već treću ove sezone) ostvarili pioniri Istre 1961 koji su s 3:0 pobijedili Rijeku u gostima. Noel Bilić je bio najbolji igrač utakmice s dva gola, dok je još jedan dodao Mateo Topić.

Jednako je uvjerljiv bio i Šibenik koji je kod Cibalije slavio 4:1, a u tom je susretu prvo ime bio dvostruki strijelac Duje Škugor.

Zagreb je pogotkom Čavare slavio kod Slaven Belupa 1:0, dok je Mateo Plehan postigao oba gola u pobjedi 2:0 Inter-Zaprešića protiv Zadra.

Prva HNL - pioniri, 3. kolo: Cibalia - Šibenik 1:4 (Kamenicki 28./Rak 21., Laća 46., Škugor 66., 68.), Rijeka - Istra 1961 0:3 (Bilić 22., 52., Tomić 25.), Slaven Belupo - Zagreb 0:1 (Čavara 30.), Inter-Zaprešić - Zadar 2:0 (Plehan 15., 26.), Hajduk - Sesvete 3:0 (Jakir 8., Ćubelić 28.-11m, Puček 51.-ag)

Utorak (29.8.): Lokomotiva - Solin (16 sati)

Kasnije: Osijek - Varaždin (20.9), Dinamo - Split (11.10.)

Redoslijed: 1. Istra 1961 9, 2. Hajduk 6 (-1), 3. Šibenik 6, 4. Inter-Zaprešić 6, 5. Zagreb 4, 6. Solin 4, 7. Dinamo 3 (-2), 8. Lokomotiva 3 (-1), 9. Osijek 3 (-1), 10. Slaven Belupo 3 (-1), 11. Rijeka 3, 12. Zadar 3, 13. Sesvete 3, 14. Cibalia 2 (+1), 15. Split 0 (-2), 16. Varaždin 0 (-1)