Objavljeno: Ned 08.05.2022.

Prva HNL: Remi u derbiju kadeta, Osijeku derbi pionira

Prva HNL - Kadeti: Remi u derbiju, Dinamo bliže naslovu prvaka

Varaždin je bio uspješan domaćin te je s minimalnih 1:0 bio bolji od Rijeke u dvoboju 24. kola Prve HNL - Kadeti. Pogodak odluke dao je Levanić iz jedanaesterca u 37. minuti.

Tri boda osvojili su kadeti Lokomotive u Zaprešiću protiv Intera. Slavili su 2:1 golovima Došena i Kosovića, dok je u samoj završnici počasni gol za domaći sastav dao Puh.

Igrači Osijeka i Dinama odigrali su veliki derbi, nakon kojeg je korak bliže naslovu prvaka momčad Dinama. Pobjednika u tom susretu nije bilo (3:3), što je više odgovaralo Dinamu koji je dva kola prije kraja sezone zadržao tri boda viška u odnosu na Osijek (64-61). Mogao je Dinamo i slaviti kod Osijeka jer je vodio 2:0 i 3:1, ali je domaćin izjednačio te je zadržao nadu da još uvijek može zasjesti na tron ljestvice. Dva gola za Osijek je zabio Prekodravac, a onaj ključni, za konačni remi, dao je Vrbanac u 94. minuti. Kod Dinama je dvostruki strijelac bio Čaić, dok je još jedan pogodak dodao Gec.

Zanimljivu su utakmicu odigrali Slaven Belupo i Cibalia (3:3). Svih šest golova je postignuto u drugom poluvremenu, a gosti su propustili vodstva od 1:0, 2:1 i 3:2.

Varaždin je bio uspješan domaćin te je s minimalnih 1:0 bio bolji od Rijeke. Pogodak odluke dao je Levanić iz jedanaesterca u 37. minuti.

Prva HNL - Kadeti, 24. kolo: Osijek - Dinamo 3:3 (Prekodravac 59.-11m, 71., Vrbanac 90.+4/Čaić 37., 65., Gec 47.), Slaven Belupo - Cibalia 3:3 (Škvorc 61., Premec 75., Krnjak 88./Goman 52., Dabić 65., Gradečak 71.), Istra 1961 - Rudeš 0:0, Solin - Sesvete 0:2 (Berišić 34., Knežević 90.+1), Varaždin - Rijeka 1:0 (Levanić 37.-11m), Inter-Zaprešić - Lokomotiva 1:2 (Puh 89./Došen 23., Kosović 28.)

Kasnije: Hajduk - Međimurje (15.5.)

Redoslijed: 1. Dinamo 64 boda, 2. Osijek 61, 3. Hajduk 43 (-1), 4. Lokomotiva 42, 5. Rijeka 32...

Prva HNL - Pioniri: Osijeku derbi i dolazak na vrh ljestvice

Pioniri Lokomotive lako su došli do bodova na gostovanju u Zaprešiću, u ogledu 24. kola Prve HNL - Pioniri. Pobijedila je Lokomotiva s 3:0 Inter-Zaprešić, a golove su postigli Cindrić u prvom te Godec i Pernar u drugom poluvremenu.

Rijeka je bila uspješan gost. S 1:0 je slavila kod Varaždina, uz pogodak Bačića u 47. minuti.

U velikom derbiju mladi igrači Osijeka su na domaćem terenu svladali Dinamo s 1:0 te su time preuzeli vrh ljestvice. Osijek sada ima dva boda više od velikog ovosezonskog rivala (63-61). Do kraja sezone su ostala još samo dva kola. Utakmicu je odlučio pogodak Šainovića iz jedanaesterca u 55. minuti. Do kraja Osječani gostuju kod Hajduka te igraju doma protiv Cibalije. Dinamo, pak, gostuje kod Cibalije i dočekuje Rudeš.

Rudeš je golovima Folnegovća i Klobučarevića vodio 2:0 kod Istre 1961, nakon samo devet minuta igre. No, domaćin je na kraju slavio 4:2 zahvaljujući Ahmetiju, Šehiću i dvostrukom strijelcu Bankoviću.

Prva HNL - Pioniri, 24. kolo: Osijek - Dinamo 1:0 (Šainović 55.-11m), Slaven Belupo - Cibalia 0:1 (Sudić 30.), Istra 1961 - Rudeš 4:2 (Ahmeti 45., Šehić 55.-11m, Banković 57., 60./Folnegović 3., Klobučarević 9.), Solin - Sesvete 2:0 (Perko 19., Ćubre 44.), Varaždin - Rijeka 0:1 (Bačić 47.), Inter-Zaprešić - Lokomotiva 0:3 (Cindrić 4., Godec 51., Pernar 69.-11m)

Redoslijed: 1. Osijek 63 boda, 2. Dinamo 61, 3. Hajduk 57 (-1), 4. Lokomotiva 50, 5. Solin 37...