Objavljeno: Ned 02.12.2018.

Prva HNL: Teške pobjede juniora i pionira Lokomotive, uvjerljivi kadeti Hajduka

Prva HNL - Juniori: Itrak u zadnjim sekundama spasio Lokomotivu

Juniori Lokomotive ostali su na prvom mjestu ljestvice Prve HNL - Juniori, nakon što su u gostima, u susretu 13. kola, svladali Slaven Belupo 1:0. Junak pobjede Lokomotive bio je Mateo Itrak koji je jedini pogodak postigao u prvoj minuti sudačke nadoknade.

Dinamo je s 2:0 svladao Sesvete. Prvo je Roko Baturina zabio za 1:0 u 11. minuti, a u 92. je Kapitanović drugi put zatresao sesvetsku mrežu i postavio konačnih 2:0.

Tri gola postigao je Juraj Ljubić u pobjedi zaprešićkog Intera protiv Zagreba (4:1), dok je još lakše do bodova došao Varaždin koji je s 5:0 svladao Istru 1961. Dva je gola u tom susretu postigao Emanuel Črnko.

Rudeš i Rijeka su remizirali (1:1), a golove su zabili Lojber (za domaćina) i Smolčić (za goste).

U nedjelju je odigrana jedna utakmica 13. kola Prve HNL - Juniori, a u njoj su dominirali juniori Osijeka. U gostima su Osječani uvjerljivo svladali Hrvatski dragovoljac 5:1, iako je domaća momčad povela golom Radoša u 12. minuti. U 24. minuti Kuprešak je izjednačio, a u nastavku susreta dogodio se potpuni preokret. Još je jedan gol postigao Kuprešak, a nakon toga su Pudić, Bliznac i Bognar kompletirali uvjerljivu pobjedu Osijeka u Zagrebu.

Prva HNL - Juniori, 13. kolo: Hrvatski dragovoljac - Osijek 1:5 (Radoš 12./Kuprešak 24., 52., Pudić 55., Bliznac 61., Bognar 72.), Inter-Zaprešić - Zagreb 4:1 (Ljubić 7., 66.-11m, 84., Špoljarić 33.-11m/Matijević 80.-11m), Slaven Belupo - Lokomotiva 0:1 (Itrak 90.+1), Dinamo - Sesvete 2:0 (Baturina 11., Kapitanović 90.+2), Varaždin - Istra 1961 5:0 (Črnko 7.-11m, 26., Dedić 20., Mihalić 71., Cerovčec 81.), Rudeš - Rijeka 1:1 (Lojber 56./Smolčić 19.)

Ponedjeljak (3.12.): Hajduk - Dugopolje (13 sati)

Redoslijed: 1. Lokomotiva 29, 2. Hajduk 24 (-1), 3. Rijeka 24, 4. Dinamo 23 (-2), 5 Istra 1961 21...

Prva HNL - Kadeti: Lagane pobjede Hajduka i Sesveta, Rijeka i Istra 1961 slavili kao gosti

Prva utakmica 14. kola Prve HNL - Kadeti između Solina i Lokomotive odigrana je ovog petka, a domaća je momčad pobijedila 1:0. Najbolji domaći strijelac Moreno Vušković odlučio je ovaj dvoboj jedinim pogotkom, nakon točno sat vremena igre.

Kadeti Rijeke i Istre 1961 osvojili su tri gostujuća boda ove subote u utakmicama 14. kola Prve HNL - Kadeti. Rijeka je s 1:0 svladala Slaven Belupo, a autor jedinog gola bio je Ilinković u 63. minuti. Istra 1961 je s 2:0 bila bolja od Zagreba. Prvi je pogodak postigao Lisica u 38., a drugi Kristaj u 49. minuti iz jedanaesterca.

U 14. kolu Prve HNL - Kadeti vodeća dva sastava, Dinamo i Hajduk, upisali su nove pobjede. Dinamo je s minimalnih 1:0 slavio kod Varaždina golom Pavlovića, dok je Hajduk u Splitu bio bolji od zaprešićkog Intera s 4:0. Prva dva gola za Splićane postigli su Biuk i Katuša, a priču je s dva pogotka zaključio Leonardo Petrović.

Luka Ferat bio je dvostruki strijelac u lakoj pobjedi Sesveta protiv Međimurja od 3:0, dok je gol Kumana iz jedanaesterca u 77. minuti odlučio utakmicu Šibenika i Osijeka (1:0).

Prva HNL - Kadeti, 14. kolo: Šibenik - Osijek 1:0 (Kuman 77.-11m), Sesvete - Međimurje 3:0 (Janušić 12., Ferat 36., 70.), Varaždin - Dinamo 0:1 (Pavlović 36.), Hajduk - Inter-Zaprešić 4:0 (Biuk 11., Katuša 19., Petrović 74., 79.), Zagreb - Istra 1961 0:2 (Lisica 38., Kristaj 49.-11m), Slaven Belupo - Rijeka 0:1 (Ilinković 63.), Solin - Lokomotiva 1:0 (Vušković 60.)

Redoslijed: 1. Dinamo 34 (-1), 2. Hajduk 31 (-1), 3. Istra 1961 27, 4. Rijeka 24 (-1), 5. Sesvete 23...

Prva HNL - Pioniri: Teška pobjeda Lokomotive kod Solina, Dinamo uspješan u Varaždinu

Pioniri Dinama uspješno su obavili gostujući test u Varaždinu gdje su u utakmici 14. kola Prve HNL - Pioniri pobijedili domaćina s 2:0. U 31. minuti Fran Čuljak je postigao prvi pogodak na susretu, dok se potvrda Dinamove pobjede dogodila u 65. minuti kada je Anes Krdžalić bio precizan za 2:0.

Pioniri Rijeke uspješno su obavili utakmicu u Koprivnici gdje su pobijedili Slaven Belupo s 1:0 u dvoboju 14. kola Prve HNL - Pioniri. Jedini je gol postigao Katinić u osmoj minuti.

Zagreb je svladao Istru 1961 3:2, iako su Puljani vodili 2:1 golovima Bednjaneca (autogol) i Glavaša. No, u 51. minuti Kereša je izjednačio na 2:2, a u 65. je Balent pogodio za pobjedu Zagreba.

Pioniri Lokomotive, trenutačno vodeći u Prvoj HNL - Pioniri, vrlo su teško osvojili tri boda u gostujućoj utakmici 14. kola. Pobijedila je Lokomotiva s 1:0 Solin, a jedini je gol postigao Franko Vidović u 48. minuti iz jedanaesterca.

Drugoplasirani Hajduk nije ovaj vikend imao takvih problema već je s 4:0 u Splitu svladao Inter-Zaprešić. Strijelci su bili Petrović, Nazor, Pućo i Vrcić.

Čak sedam pogodaka postigli su pioniri Sesveta protiv Međimurja (7:1), dok se Osijek pobjedom kod Šibenika od 2:0 (strijelci Verhas i Mikolčić) ugurao među pet najboljih na ljestvici.

Prva HNL - Pioniri, 14. kolo: Šibenik - Osijek 0:2 (Verhas 48., Mikolčić 68.), Sesvete - Međimurje 7:1 (Zlatunić 6.-11m, Miškić 19., Pudić 30., 64., Pasarić 37., Gucić 41., 60./Ratajec 54.), Solin - Lokomotiva 0:1 (Vidović 48.-11m), Hajduk - Inter-Zaprešić 4:0 (Petrović 35.+2, Nazor 42., Pućo 50., Vrcić 70.), Zagreb - Istra 1961 3:2 (Koret 2., Bednjanec 11.-ag, Kereša 51., Balent 65./Glavaš 35.), Slaven Belupo - Rijeka 0:1 (Katinić 8.), Varaždin - Dinamo 0:2 (Čuljak 31., Krdžalić 65.)

Redoslijed: 1. Lokomotiva 40, 2. Hajduk 31 (-1), 3. Dinamo 27 (-1), 4. Rijeka 25 (-1), 5. Osijek 22...