Objavljeno: Pon 02.09.2019.

Prva HNL: Uvjerljivi juniori Rijeke, kadeti i pioniri Hajduka te pioniri Dinama

Prva HNL - Juniori: Lagane pobjede Dinama, Hajduka, Rijeke i Lokomotive

Nakon 8:0 na startu nove sezone Prve HNL - Juniori, splitski Hajduk u drugom je kolu ostvario novu laganu pobjedu. U prvom susretu drugog kola Hajduk je u gostima s 4:1 svladao Hrvatski dragovoljac. Prvo ime susreta bio je Mario Čuić koji je postigao tri pogotka (jedan iz jedanaesterca). Preostali četvrti gol za Hajduk dao je Domančić. Na kraju ogleda Perić je realizirao jedanaesterac i time postigao počasni gol za domaćina.

Uvjerljive su nastupe ubilježili juniori Dinama, Rijeke i Lokomotive u dvobojima drugog kola Prve HNL - Juniori.

Dinamo je svladao Rudeš u gostima 3:0, a već nakon desetak minuta rezultat je bio 2:0 (Leš i Julardžija s 11 metara). Konačnih 3:0 postavio je Svržnjak.

Lokomotiva je, pak, gostovala kod Sesveta gdje je pobijedila 5:1. Dva je gola postigao Bruno Zdunić, a po jedan su dodali Radošević, Florucz i Marku. U završnom dijelu susreta Sesvete su uspjele smanjiti na 1:5 golom Škoje.

Uspješan je gost bio i Osijek, iako je Dugopolje povelo golom Markovine. No, uz dva gola Mihaela Kuprešaka (26. i 65. minuta) Osijek je okrenuo rezultat.

Najuvjerljivija je bila Rijeka koja je u gradskom sudaru slomila Orijent 1919 uz čak sedam golova (7:0). Po dva su pogotka postigli Filip Zrilić, Edi Ajanović i Mihael Rovis, a jedan Jelavić.

Ludu su utakmicu u Zaprešiću odigrali Inter i Istra 1961 u kojoj je domaćin slavio 6:3. Poveli su gosti golom Hmure, ali je Inter-Zaprešić potom uzvratio s nizom od pet pogodaka. Po dva su gola za domaćina postigli Vukelić i Bajan.

U nedjelju je kompletirano drugo kolo Prve HNL - Juniori uvjerljivom pobjedom Varaždina u Koprivnici kod Slaven Belupa od 4:0. Do 15 minuta prije kraja rezultat je bio tek 1:0 za goste, no u završnici se domaćin potpuno raspao. Dva je gola za goste postigao Luka Mezga, dok su jednom u samom finišu ogleda strijelci bili Golub i Dolovski.

Prva HNL - Juniori, 2. kolo: Slaven Belupo - Varaždin 0:4 (Mezga 12., 74., Golub 86., Dolovski 89.), Sesvete - Lokomotiva 1:5 (Škojo 68./Zdunić 13., 58.-11m, Radošević 25., Florucz 38., Marku 49.), Inter-Zaprešić - Istra 1961 6:3 (Vukelić 34., 72., Tomek 36., Bajan 38., 50., Bilobrk 65./Hmura 5., 90.+2, Bibić 68.), Rudeš - Dinamo 0:3 (Leš 2., Julardžija 12.-11m, Svržnjak 38.), Dugopolje - Osijek 1:2 (Markovina 16./Kuprešak 26., 65.), Orijent 1919 - Rijeka 0:7 (Jelavić 8., Zrilić 9., 81., Ajanović 12., 29., Rovis 76., 85.), Hrvatski dragovoljac - Hajduk 1:4 (Perić 81.-11m/Čuić 28., 52.-11m, 76., Domančić 60.)

Prva HNL - Kadeti: Solinjani nisu mogli zaustaviti Barišića, Hajduk se poigrao s Međimurjem

Kadeti Inter-Zaprešića vrlo dobro su otvorili novu sezonu. Nakon boda u Splitu protiv Hajduka (3:3), mladi igrači iz Zaprešića su u drugom kolu Prve HNL - Kadeti kao domaćini svladali Istru 1961 s 4:1. Opet je najbolji igrač Zaprešićana bio Mateo Plehan koji je postigao dva pogotka. Još su po jednom pulsku mrežu pogađali Karković i Gajski, dok je jedini strijelac za gostujući sastav bio Ostović.

Ugodno subotnje prijepodne bilo je za kadete Hajduka koji su u gostima, u drugom kolu Prve HNL - Kadeti, nadigrali vršnjake iz Međimurja sa 6:0. Po tri su pogotka gosti postigli u svakom poluvremenu, a dva puta su se u strijelce upisivali Duje Škugor i Marko Brkljača. Još po jedan gol u ovom uvjerljivom slavlju ugradili su Telebar i Radovančić.

Kadeti Dinama nisu imali velikih problema u drugom kolu Prve HNL - Kadeti. Gostovao je Dinamo kod Solina te je zahvaljujući Bartolu Barišiću pobijedio 4:1. Spomenuti je Dinamov talent postigao tri od četiri gola gostujućeg sastava, a za onaj posljednji četvrti zaslužan je Brekalo.

Marko Batur postigao je dva, a Matijević jedan gol za laganu pobjedu Lokomotive kod Zagreba od 3:0, dok je Osijek u završnici nadmetanja slomio Cibaliju. Slavonski derbi odlučili su Conjar (73.) i Sabo (80.).

Sesvete i Rijeka odigrali su 1:1. Traub je doveo goste u vodstvo u 32. minuti, ali su se domaći navijači razveselili kada je u 51. izjednačio Čavara.

Prva HNL - Kadeti, 2. kolo: Zagreb - Lokomotiva 0:3 (Batur 31., 42., Matijević 62.), Slaven Belupo - Varaždin 1:3 (Šabijan 23./Gibanjek 30., Havojić 47., Obadić 56.), Cibalia - Osijek 0:2 (Conjar 73., Sabo 80.), Sesvete - Rijeka 1:1 (Čavara 51./Traub 32.), Solin - Dinamo 1:4 (Vušković 39./Barišić 36., 47., 82., Brekalo 80.), Međimurje - Hajduk 0:6 (Škugor 18., 43., Brkljača 26., 77., Telebar 68., Radovančić 84.), Inter-Zaprešić - Istra 1961 4:1 (Karković 7., Plehan 14., 49., Gajski 57./Ostović 20.)

Prva HNL - Pioniri: Šest golova Hajduka u Čakovcu

Pioniri Istre 1961 uspješno su odradili gostovanje u Zaprešiću gdje su u susretu drugog kola Prve HNL - Pioniri svladali Inter s 2:0. Za Puljane je to druga pobjeda u sezoni, dok su Zaprešićani upisali drugi poraz. Najzaslužniji za pobjedu Istre 1961 u ovom kolu bio je Marko Cukon, strijelac oba pogotka. Prvi je zabio u 16., a pobjedu je potvrdio u 49. minuti.

Lakoćom su pioniri Hajduka upisali drugu pobjedu u sezoni. U drugom kolu Prve HNL - Pioniri Hajduk je u Čakovcu pobijedio Međimurje 6:1. Vrlo brzo je sve bilo riješeno, Hajduk je već na poluvremenu vodio 5:0. Diego Sekulić postigao je dva gola, a po jednom su strijelci bili Roko i Danijel Brajković te Šimić i Jurlin. Tek u 47. minuti domaćin je zaslugama Vurušića, koji je realizirao jedanaesterac, stigao do počasnog gola u utakmici gdje je statirao.

U pet nedjeljnih susreta drugog kola Prve HNL - Pioniri u čak su četiri slavile gostujuće momčadi.

Kiksala je samo Rijeka koja je ostala bez ičega na gostovanju kod Sesveta koje su slavile 2:0. Oba je pogotka postigao Karlo Herceg. Prvi u 30. minuti, a drugi u sudačkoj nadoknadi iz jedanaesterca. Podsjetimo da su u prvom kolu Sesvete s istih 2:0 bile bolje i od Dinama.

U drugom kolu Dinamo je, pak, vrlo lako svladao Solin u gostima (5:0). Pet različitih strijelaca bilo je u ovom slavlju (Jagušić, Duduković, Ruškovački, Cvetko i Ivankić).

Lokomotiva je kod Zagreba okrenula 0:1 u 2:1 golovima Krivaka i Šimića u samo 60-ak sekundi (54. i 55. minuta).

Dva je gola za Varaždin u gostujućem 3:2 slavlju kod Slaven Belupa postigao Ivan Žužić, no ključni strijelac u pobjedi (za konačan rezultat) bio je Zrinski u 50. minuti. Dvostruki strijelac za Slaven Belupo bio je Lovro Zvonarek.

Prva HNL - Pioniri, 2. kolo: Zagreb - Lokomotiva 1:2 (Pletikosić 9./Krivak 54., Šimić 55.), Slaven Belupo - Varaždin 2:3 (Zvonarek 42., 46.-11m/Žužić 26., 30., Zrinski 50.), Cibalia - Osijek 0:2 (Prekodravac 10.-11m, Solić 58.), Solin - Dinamo 0:5 (Jagušić 6., Duduković 8., Ruškovački 48., Cvetko 50., Ivankić 64.), Sesvete - Rijeka 2:0 (Herceg 30., 70.+2-11m), Međimurje - Hajduk 1:6 (Vurušić 47.-11m/Šimić 6., Sekulić 8., 21., R. Brajković 16., D. Brajković 35., Jurlin 57.), Inter-Zaprešić - Istra 1961 0:2 (Cukon 16., 49.)