Objavljeno: Ned 11.10.2020.

Prva HNL: Uvjerljivi kadeti Dinama i pioniri Osijeka

Prva HNL - Kadeti: Odlični nastupi Dinama, Varaždina i Hajduka

U prvoj utakmici devetog kola Prve HNL - Kadeti Slaven Belupo je bio i više nego uvjerljiv te je u Vinkovcima svladao Cibaliju 4:0. Do 40. minute je bilo 0:0, a tada je krenula serija gostiju koji su do 65. postigli četiri pogotka. Nizali su se u tome Peršinović, Anić, Zvonarek i Ivančić za četvrtu pobjedu Slaven Belupa u sezoni.

Kadeti Dinama lakoćom su osvojili tri boda u devetom kolu Prve HNL - Kadeti. Kao domaćin Dinamo je pobijedio Solin 8:0, a utakmicom je dominirao Fran Čuljak koji je postigao čak pet pogodaka. Po jedan su dodali Matijević, Ilečić i Vuko.

Osam golova je zabio i Varaždin koji je kao domaćin svladao Međimurje 8:2. U tom je susretu tri gola postigao Roginić, a dvostruki su strijelci bili Sviben i Žužić.

Iako je gostovanje kod Istre 1961 zahtjevno, kadeti Hajduka su iznimno uvjerljivo dobili utakmicu sa 6:0. Brajković i Petrović su dva puta pogađali pulsku mrežu, a po jednom Antunović i Đolonga.

Zlatunić je zabio dva gola u pobjedi Lokomotive protiv Zagreba (4:0), a dva je gola dao i Bodetić u slavlju Rijeke protiv Sesveta (3:0).

Prva HNL - Kadeti, 9. kolo: Istra 1961 - Hajduk 0:6 (Antunović 11., Brajković 32., 34., Petrović 57., 63., Đolonga 79.), Dinamo - Solin 8:0 (Čuljak 28., 30.-11m, 47., 52., 61., Matijević 50., Ilečić 70., Vuko 80.), Inter-Zaprešić - Osijek 1:1 (Ivanuš 67./Blažanović 50.), Varaždin - Međimurje 8:2 (Sviben 2., 9., Roginić 14., 64., 72., Bančić 24.-11m, Žužić 80., 90./Antolović 69., Furdi 84.), Zagreb - Lokomotiva 0:4 (Miškić 5., Stanić 12., Zlatunić 51., 59.), Rijeka - Sesvete 3:0 (Begović 28., Bodetić 40., 90.+1), Cibalia - Slaven Belupo 0:4 (Peršinović 40., Anić 44., Zvonarek 52., Ivančić 65.)

Redoslijed: 1. Dinamo 25, 2. Osijek 21, 3. Lokomotiva 20, 4. Hajduk 19, 5. Istra 1961 16…

Prva HNL - Pioniri: Sve dojmljiviji nastupi mladih Osječana

Odigrana je u subotu prva utakmica devetog kola Prve HNL - Pioniri, a Cibalia je kao domaćin bila bolja od Slaven Belupa s 2:1. Za mlade Vinkovčane je to bila treća pobjeda u sezoni. Spahić je već u devetoj minuti pronašao put do gostujuće mreže, dok je u 40. minuti Gradečak povećao na 2:0. Lazar je u 70. minuti smanjio na 1:2, ali do kraja je ostalo premalo vremena za povratak gostiju u igru.

Sve uvjerljivije i dojmljivije izgledaju pioniri Osijeka koji se ne zaustavljaju. I dalje nižu pobjede pa su tako u devetom kolu Prve HNL - Pioniri upisali i devetu pobjedu. Gostovao je Osijek u Zaprešiću kod Intera gdje je slavio s uvjerljivih 7:0. Tri pogotka je postigao najbolji igrač na terenu Filip Živković, dok su po gol dodali Gavran, Levak, Đurković i Skukan.

Hajduk je na drugom mjestu, a u ovom su kolu Splićani na teškom gostovanju kod Istre 1961 slavili 1:0 pogotkom Luke Vuškovića.

Jednako teško do bodova je došao Dinamo koji je kao domaćin svladao Solin 1:0 (pogodak Majića).

U susjedskom derbiju Međimurje je u gostima bilo bolje od Varaždina s 2:0. Strijelci su bili Farkaš i Lesjak.

Prva HNL - Pioniri, 9. kolo: Istra 1961 - Hajduk 0:1 (Vušković 47.), Dinamo - Solin 1:0 (Majić 20.), Inter-Zaprešić - Osijek 0:7 (Živković 28., 31., 48., Gavran 52., Levak 54., Đurković 66., Skukan 68.), Varaždin - Međimurje 0:2 (Farkaš 19., Lesjak 39.), Rijeka - Sesvete 1:1 (Žlibanović 2./Kardum 12.), Cibalia - Slaven Belupo 2:1 (Spahić 9., Gradečak 40./Lazar 70.)

Kasnije: Zagreb - Lokomotiva

Redoslijed: 1. Osijek 27, 2. Hajduk 24, 3. Sesvete 17, 4. Dinamo 15, 5. Rijeka 15…