Objavljeno: Ned 22.08.2021.

Prva HNL: Vodeći juniori Dinama i Lokomotive

U trećem kolu Prve HNL - Juniori slavlja su upisali vodeći Dinamo i Lokomotiva, kao i Hajduk, Varaždin, Šibenik i Istra 1961.

Juniori Lokomotive na svom su terenu svladali Sesvete s 3:1. Poveli su preko Luke Išlića i Marka Miloševića da bi na 1:2 u 38. minuti iz kaznenog udarca smanjio Robert Marijanović. Konačnih 3:1 postavio je Karlo Špeljak u 87. minuti.

Iako je Dugopolje povelo u susretu protiv Šibenika preko Dominika Zovkića, na kraju je upisalo poraz 1:3. Do pobjede su Šibenčane predvodili Jose Alejandro Lopez s dva pogotka te Stipe Silov s jednim.

Juniori Dinama nisu imali problema u susretu s Inter-Zaprešićem te su slavili 3:0. Pogotke su za Dinamo postigli Dominik Braun, Anes Krdžalić i Marko Josip Čavara.

Istra 1961 je pitanje pobjednika u susretu sa Slaven Belupo riješila već u prvome poluvremenu kada su je do 2:0 odveli Mihael Rovis iz kaznenog udarca te Nermin Mujkić.

Varaždin je bio uvjerljiv protiv Orijenta 1919 kojeg je, predvođen trima pogocima Nike Domjanića, svladao 4:0. Još je jedan pogodak postigao Bruno Bojan, a vrijedi istaknuti i kako je prednost domaćina mogla biti veća, no u 39. minuti Varaždinci nisu realizirali kazneni udarac.

Itekako uvjerljivi bili su, pak, juniori Hajduka koji su sa 7:0 bili bolji od Bjelovara. Do pobjede su Hajduk predvodili veoma raspoloženi Filip Čuić, strijelac čak pet pogodaka od kojih je jednom siguran bio i s 11 metara, te Mate Antunović s dva gola.

Gorica i Osijek podijelili su bodove u trećem kolu, nakon što su odigrali 1:1. Strijelac za domaću momčad bio je Matija Frković, a za gostujuću Bruno Sinković.

S istim rezultatom završen je i susret Rudeša i Rijeke u kojem su pogoci pali tek u sudačkoj nadoknadi. U 92. minuti Din Begović osigurao je gostujućih 1:0, no autogol njegova suigrača Antonija Galešića u 94. minuti postavio je konačnih 1:1.

Prva HNL - Juniori, 3. kolo: Lokomotiva - Sesvete 3:1 (Išlić 24., Milošević 32., Špeljak 87./Marijanović 38.-11m), Šibenik - Dugopolje 3:1 (Lopez 29., 72., Silov 61./Zovkić 16.), Dinamo - Inter-Zaprešić 3:0 (Braun 38., Krdžalić 45., Čavara 61.), Slaven Belupo - Istra 1961 0:2 (Rovis 19.-11m, Mujkić 22.), Varaždin - Orijent 1919 4:0 (Domjanić 13., 31., 45., Bujan 57.), Hajduk - Bjelovar 7:0 (Antunović 13., 28., Čuić 22., 46., 72., 78., 86.-11m), Gorica - Osijek 1:1 (Frković 35./Sinković 75.), Rudeš - Rijeka 1:1 (Begović 90.+2, Galešić 90.+4-ag)