Objavljeno: Sri 05.08.2020.

Prva HNLŽ: Deset golova Splićanki, Osijek bolji od Dinama

Nogometašice Splita i Osijeka ostvarile su nove pobjede i u petom kolu Prve HNLŽ Lige za prvaka. I dalje su tri boda prednosti na strani Splićanki, aktualnih prvakinja, a u posljednjem šestom kolu Split gostuje kod Osijeka.

U ovom kolu Split je bez problema na domaćem terenu svladao Agram 10:0. Uvodna dva gola postigla je Hadžić, a potom je još dva dodala Dujmović, dva je jedanaesterca realizirala Lubina, a po jednom su suparničku mrežu pogađale Dulčić, Perić, Gegollaj i Michieli.

Osijek je u gostima s 2:0 pobijedio Dinamo, a dvoboj je odlučen u prvom poluvremenu kada su golove postizale Balić u 26. i Lojna u 32. minuti.

U susretu petog kola Prve HNLŽ Lige za ostanak nogometašice Neretve pobijedile su Katarinu Zrinski u gostima s minimalnih 1:0. Dvoboj je odlučila Ljubica Lorena Bulum koja je u 50. minuti postigla jedini pogodak na susretu, a s ovom se pobjedom Neretva vratila na prvo mjesto ljestvice.

Viktorija nije imala problema na domaćem terenu protiv Lepoglave te je slavila s 3:0. Već u prvoj minuti Čavić je načela gošće, dok je potom Kurkutović postigla dva pogotka za konačno slavlje domaće ekipe.

Prva HNLŽ, Liga za prvaka, 5. kolo: Split - Agram 10:0 (Hadžić 8., 9., Lubina 14.-11m, 38.-11m, Dujmović 28., 46., Dulčić 40., Perić 62., Gegollaj 75., Michieli 78.), Dinamo - Osijek 0:2 (Balić 26., Lojna 32.)

Redoslijed: 1. Split 54, 2. Osijek 51, 3. Dinamo 30, 4. Agram 21

Prva HNLŽ, Liga za ostanak, 5. kolo: Viktorija - Lepoglava 3:0 (Čavić 1., Kurkutović 23., 26.), Katarina Zrinski - Neretva 0:1 (Bulum 50.)

Redoslijed: 1. Neretva 22, 2. Viktorija 21, 3. Katarina Zrinski 20, 4. Lepoglava 7