Objavljeno: Ned 31.03.2019.

Prva HNLŽ: Lagana pobjeda Splita u gradskom dvoboju

Nogometašice Splita ostvarile su i 12. pobjedu u isto toliko ligaških nastupa. Ovom je prilikom Split, u 12. kolu i gradskom dvoboju, pobijedio Marjan 5:1. U 58. minuti Split je imao prednost od 2:0 (Smiljković i Špiranović), ali je domaća vratarica Bukovec zaradila crveni karton, a u 60. minuti Granić je pogodila za smanjenje na 1:2 čime se vratila neizvjesnost u utakmicu. No, u završnici je Split postigao čak tri gola, strijelkinje su bile još jednom Špiranović te Lubina i Dulčić za na kraju uvjerljivih 5:1.

Nogometašice Osijeka nastavljaju pratiti vodeći Split te su aktualne prvakinje Osječanke u 12. kolu Prve HNLŽ upisale i 11. pobjedu. Ovom prilikom Osijek je u derbi dvoboju kola na domaćem terenu pobijedio Agram s 5:0, a sve su pogotke domaće igračice postigle u drugom poluvremenu. Briljirala je Lorena Balić s četiri gola, dok je još jedan dodala Pernar.

Sjajna je bila i Andreja Šćukanec-Hopinski u pobjedi Pregrade protiv Rijeke (3:0). Sve do 82. minute nije bilo pogodaka, no od tada pa do kraja napadačica Pregrade suparnicama je zabila tri pogotka.

Sara Skendrović odlučila je dvoboj Dinama i Neretve (2:1) golom u 41. minuti. Prije toga je Bračević pogodila za Dinamo, a Herceg za gošće. Dinamo se ovom pobjedom probio na treće mjesto.

Viktorija je, pak, skočila na sedmo mjesto, nakon 3:0 u gostima kod Katarine Zrinski. Zdunić, Kurkutović i na kraju autogol Vurušić postavili su konačnih 3:0.

Prva HNLŽ, 12. kolo: Pregrada - Rijeka 3:0 (Šćukanec-Hopinski 82., 87., 90.+2), Osijek - Agram 5:0 (Balić 49., 68., 70., 88., Pernar 60.), Dinamo - Neretva 2:1 (Bračević 35., Skendrović 41./Herceg 40.), Katarina Zrinski - Viktorija 0:3 (Vurušić 65.-ag/Zdunić 43., Kurkutović 45.), Split - Marjan 5:1 (Smiljković 22., Špiranović 36., 84., Lubina 88., Dulčić 89./Granić 60.)

Redoslijed: 1. Split 36, 2. Osijek 33, 3. Dinamo 22, 4. Agram 21, 5. Neretva 17, 6. Pregrada 13, 7. Viktorija 12, 8. Katarina Zrinski 10, 9. Marjan 9, 10. Rijeka -1