Objavljeno: Ned 14.04.2019.

Prva HNLŽ: Lagana pobjeda Splita u Metkoviću, preokret Viktorije

U nedjelju su odigrane sve utakmice 13. kola Prve HNLŽ, a vodeće dvije ekipe Split i Osijek nisu imale problema na svojim gostovanjima.

Splićanke su pobijedile Neretvu u Metkoviću s 8:1, a uvodna tri gola gošće su zabile u prvih sedam minuta. Strijelkinje su bile Špiranović (dva gola), Conjar i Dujmović, a potonja je ogled završila s četiri pogotka.

Osijek je s 3:0 slavio u Splitu kod Marjana, a Balog, Balić i Šalek pogađale su suparničku mrežu.

Veliki su preokret napravile igračice Viktorije koje su kod kuće gubile od Dinama 0:2 (Kederov i Stanić), ali su na kraju slavile 3:2. Čavić je s dva pogotka izjednačila na 2:2, a gol odluke postigla je Kurkutović u 61. minuti, odnosno, u trenucima kada je domaća ekipa imala igračicu više (u 59. je isključena Bartolović iz Dinama).

Perica Cicijelj zabila je dva od tri gola u pobjedi Katarine Zrinski protiv Pregrade (3:0), dok je Agram s minimalnih 1:0 svladao Rijeku golom Miočinović.

Prva HNLŽ, 13. kolo: Katarina Zrinski - Pregrada 3:0 (Nagy 37.-11m, Cicijelj 45.+1, 75.), Viktorija - Dinamo 3:2 (Čavić 44., 52., Kurkutović 61./Kederov 23., Stanić 30.), Neretva - Split 1:8 (Terzić 37.-11m/Špiranović 2., 48., Conjar 3., Dujmović 7., 32., 37., 81., Bukač 90.-11m), Marjan - Osijek 0:3 (Balog 7., Balić 17., Šalek 90.+5), Agram - Rijeka 1:0 (Miočinović 64.)

Redoslijed: 1. Split 39, 2. Osijek 36, 3. Agram 24, 4. Dinamo 22, 5. Neretva 17, 6. Viktorija 15, 7. Pregrada 13, 8. Katarina Zrinski 13, 9. Marjan 9, 10. Rijeka -1