Objavljeno: Ned 30.05.2021.

Prva HNLŽ, Liga za prvaka: Posljednje kolo daje odgovor o prvaku

Nogometašice Osijeka i Splita upisale su pobjede i u petom kolu Lige za prvaka Prve HNLŽ. Obje su ekipe i dalje bodovno izjednačene na samom vrhu pa će se odluka o prvakinjama dogoditi u zadnjem kolu kada igraju međusobno u Osijeku.

U ovom kolu Osijek se mučio doma protiv Dinama (3:1). Gošće su vodile 1:0 na poluvremenu (Taritaš) i imale 1:1 do 72. minute. No, na kraju su utakmicu ipak prelomile Lubina, Balić i Medić.

Split je svladao Agram 7:0, uz dva pogotka Khimych.

Liga za prvaka, 5. kolo: Split - Agram 7:0 (Khimych 6., Pezelj 12., 39., Dulčić 26., Grebenar 37., Dujmović 73., Šabašov 82.), Osijek - Dinamo 3:1 (Lubina 51., Balić 72., Medić 81./Taritaš 16.)

Redoslijed: 1. Osijek 51, 2. Split 51, 3. Dinamo 30, 4. Agram 22

Prva HNLŽ, Liga za ostanak: Lake pobjede Donata i Neretve

Donat i Neretva, dvije najbolje ekipe u Ligi za ostanak Prve HNLŽ, upisale su lake pobjede u utakmicama petog kola.

Donat je kao domaćin pobijedio Marjan 5:1 (dva pogotka Ćubić), dok je Neretva s 3:1 bila bolja od Viktorije, uvjerljivo posljednje ekipe na ljestvici.

Liga za ostanak, 5. kolo: Donat - Marjan 5:1 (Kirilenko 2., Bačić 16., Ćubić 42., 44., Fridrih 88./Rusković 14.), Neretva - Viktorija 3:1 (L. Musulin 25.-ag, Vego 43., Mijoč 56., Sušak 65.)

Redoslijed: 1. Donat 31, 2. Neretva 22, 3. Marjan 12, 4. Viktorija 2