Objavljeno: Ned 01.10.2017.

Prva HNLŽ: Osijek svladao Marjan 18:0, Split slavio u derbiju protiv Agrama

U subotu je odigrana prva utakmica drugog kola Prve HNLŽ u kojoj je Viktorija bila uspješna na gostovanju kod Trnave gdje je slavila s minimalnih 1:0. Jedini je pogodak postignut pri kraju prvog poluvremena, u 43. minuti je put do suparničke mreže pronašla Marta Marjanović.

Odmah na startu nove sezone Prve HNLŽ nogometašice Osijeka, aktualne prvakinje, pokazuju kako su i dalje, najblaže rečeno, dominantne u hrvatskim okvirima. U utakmici drugog kola Osijek je na svom stadionu pobijedio Marjan 18:0! Čak osam pogodaka postigla je Mateja Andrlić, a jedan manje, sedam, Lorena Balić! Još su po jednom suparničku mrežu pogađale Baban, Lojna i Radeljić. Nakon dvije utakmice Osječanke imaju razliku pogodaka 29-0!

U derbi utakmici drugog kola Split je bio uvjerljiv i s 5:0 su Splićanke doma svladale Agram. Najbolja igračica utakmice bila je Monika Conjar koja je postigla dva gola, a po jedan su dodale Young, Lubina i Dujmović.

Prva HNLŽ, 2. kolo: Osijek - Marjan 18:0 (Baban 5.-11m, Balić 21., 39., 58., 62., 64., 77., 79., Andrlić 24., 31., 45., 46., 59., 67., 76., 85., Lojna 54., Radeljić 88.), Neretva - Rijeka 1:1 (Ćubić 37./Bračević 3.), Pregrada - Katarina Zrinski 2:1 (Brkić 30., Glavač 53./Đula 44.), Split - Agram 5:0 (Conjar 1., 25., Young 3., Lubina 60., Dujmović 83.), Trnava - Viktorija 0:1 (Marjanović 43.)