Objavljeno: Ned 29.09.2019.

Prva HNLŽ: Osijeku pobjeda u derbiju kola

Nogometašice Splita i Osijeka ubilježile su druge pobjede u drugom kolu Prve HNLŽ. Teži je posao imao Osijek koji je na svom stadionu, u derbi susretu kola, svladao vrlo dobri Dinamo s 3:1. Nerješiva je enigma za zagrebačku ekipu bila Lorena Balić koji je postigla hat-trick (u 5., 54. iz jedanaesterca i 75. minuti). Jedini je gol za gošće dala Stanić.

Splićanke su s uvjerljivih 7:0 svladale Lepoglavu na domaćem terenu. Matea Bošnjak je u tom duelu postigla tri gola, dok su po jedan dodale Gegollaj, Hadžić, Bukač i Dujmović.

Uz dva gola Melani Mihić i Sare Bučić Agram je s 5:1 bio bolji od Katarine Zrinski, dok je Neretva golom Mijoč u 74. minuti s 1:0 slavila na gostovanju kod Viktorije.

Prva HNLŽ, 2. kolo: Split - Lepoglava 7:0 (Gegollaj 13., Hadžić 30., Bošnjak 38., 63., 79., Bukač 68.-11m, Dujmović 87.), Viktorija - Neretva 0:1 (Mijoč 74.), Osijek - Dinamo 3:1 (Balić 5., 54.-11m, 75./Stanić 61.), Agram - Katarina Zrinski 5:1 (Mihić 4., 9., Resanović 72., Bučić 77., 83.-11m/Bakač 68.)