Objavljeno: Ned 26.05.2019.

Prva HNLŽ: Po šest golova Splita i Neretve, Osijek svladao Dinamo

U subotu je odigrana prva utakmica pretposljednjeg, 17. kola Prve HNLŽ. Bio je to derbi u Zagrebu, a aktualne prvakinje nogometašice Osijeka s 4:1 su pobijedile Dinamo. U prvom poluvremenu Osječanke su postigle dva pogotka, a autorice su bile Balić u osmoj minuti i Lojna u 21. minuti. Šalek je u 62. minuti po treći put zatresla domaću mrežu, dok je Skendrović šest minuta kasnije vratila malu nadu domaćoj ekipi golom za 1:3. No, pet minuta prije kraja Baban je zabila za 4:1 i sada Osječanke čekaju posljednje kolo, domaću utakmicu protiv Splita i konačnu odluku o prvakinjama.

Nogometašice Splita dobile su i 17. utakmicu ove sezone. Savršeni su niz nastavile u 17. kolu lakom domaćom pobjedom protiv Pregrade (6:0). U prvom dijelu Splićanke su postigle tek jedan pogodak (Dujmović), no potom je domaća ekipa od 53. do 61. minute zabila čak četiri gola, a od toga Monika Conjar njih tri. Jedan je dodala Valušek, a u 80. minuti jedan je postigla i Špiranović.

Veronika Terzić gotovo je privatizirala utakmicu Neretve i Marjana. Postigla je četiri od šest golova domaće ekipe (6:0), dok su po još jedan dodale Herceg i Bakalar.

Ina Fridrih u 82. minuti zabila je jedini gol na utakmici Viktorije i Agrama (1:0), gdje su gošće gotovo cijelo drugo poluvrijeme odigrale s igračicom manje. Bez borbe (3:0) su, pak, nogometašice Katarine Zrinski dobile ogled protiv Rijeke.

Prva HNLŽ, 17. kolo: Neretva - Marjan 6:0 (Terzić 16.-11m, 37.-11m, 55., 86., Herceg 44., Bakalar 50.), Katarina Zrinski - Rijeka 3:0 (bez borbe), Split - Pregrada 6:0 (Dujmović 11., Conjar 53., 56., 61., Valušek 57., Špiranović 80.), Viktorija - Agram 1:0 (Fridrih 82.), Dinamo - Osijek 1:4 (Skendrović 68./Balić 8., Lojna 21., Šalek 62., Baban 85.)

Redoslijed: 1. Split 51, 2. Osijek 48, 3. Dinamo 28, 4. Agram 27, 5. Neretva 23, 6. Viktorija 21, 7. Pregrada 19, 8. Katarina Zrinski 16, 9. Marjan 15, 10. Rijeka -1