Objavljeno: Ned 26.07.2020.

Prva HNLŽ: Splićankama pripao veliki derbi

U trećem kolu Lige za prvaka Prve HNLŽ nogometašice Splita su uvjerljivo slavile u velikom derbiju. U borbi za naslov prvaka Splićanke su na domaćem terenu nadjačale Osijek s čak 7:1.

Aktualne prvakinje su riješile utakmicu u prvom poluvremenu kada su povele 4:0. Suparničku su mrežu pogađale Kolgjeraj, Hadžić i dva puta Lubina. U nastavku su, nakon gola Baban za 1:4, dodatno prednost Splita povećale Pezelj, još jednom Kolgjeraj te Bukač.

Nakon ove pobjede Split ima plus od tri boda u odnosu na Osijek.

Golom Ane Kalaj Agram je u gostima svladao Dinamo 1:0, ali na ljestvici treći Dinamo i dalje ima veliku prednost pred subotnjim suparnicama od čak devet bodova.

Utakmice trećeg kola odigrane su i u Ligi za ostanak Prve HNLŽ u kojima su domaće ekipe ostvarile istovjetne pobjede od po 4:0.

Tim je rezultatom Viktorija svladala Neretvu te je zasjela na prvo mjesto ljestvice. Kurkutović je zabila uvodna dva gola na susretu, u 3. i 34. minuti, a kasnije su pobjedu domaće ekipe potvrdile Čavić i Matuzić.

S istih 4:0 je Katarina Zrinski pobijedila Lepoglavu i zabetonirala je za dno ljestvice. Cicijelj, Nagy, Goričanec i Bakač pogađale su u lakoj pobjedi Katarine Zrinski.

Prva HNLŽ, Liga za prvaka, 3. kolo: Dinamo - Agram 0:1 (Kalaj 42.), Split - Osijek 7:1 (Kolgjeraj 6., 77., Hadžić 14., Lubina 25., 37., Pezelj 63., Bukač 84./Baban 56.)

Redoslijed: 1. Split 48, 2. Osijek 45, 3. Dinamo 30, 4. Agram 21

Prva HNLŽ, Liga za ostanak, 3. kolo: Katarina Zrinski - Lepoglava 4:0 (Cicijelj 39., Nagy 50., Goričanec 57., Bakač 67.), Viktorija - Neretva 4:0 (Kurkutović 3., 34., Čavić 37., Matuzić 57.)

Redoslijed: 1. Viktorija 18, 2. Katarina Zrinski 17, 3. Neretva 16, 4. Lepoglava 7