Objavljeno: Ned 02.06.2019.

Prva HNLŽ: Splićanke prvakinje, prekinule dominaciju Osijeka

Nogometašice Splita nove su prvakinje Hrvatske, nakon što su u posljednjem, 18. kolu Prve HNLŽ odigrale 3:3 u gostima kod izravnih suparnica, igračica Osijeka. Splićanke su time zadržale tri boda prednosti, a ujedno je ovo bila prva utakmica u cijeloj sezoni u kojoj Split nije pobijedio. Osječanke su lovile pobjedu od 2:0 (koliko je Split bio bolji u međusobnom ogledu ranije u sezoni) ili slavlje od tri gola i više. U nijednom trenutku ogleda Osijek nije u rukama držao potrebnu pobjedu, iako je domaća ekipa vodila 3:1.

Počelo je žestoko jer je Osijek poveo već u trećoj minuti golom Izabele Lojne. Splićanke su izjednačile u šestoj (Dulčić), ali do kraja poluvremena domaća ekipa zabila je još dva gola za 3:1 (Balić i Balog) i tako došla na korak do željene pobjede. No, u nastavku je Split uzvratio s dva gola (Bošnjak i Bukač) za konačnih 3:3 i veliko splitsko slavlje u Osijeku.

Split je po prvi puta osvojio naslov prvakinja Hrvatske te je ujedno prekinuo niz od čak 12 sezona u kojima su Osječanke bile nedodirljive na vrhu.

Nogometašice Dinama sezonu su završile kao treće pobjedom od 4:0 u gostima kod Rijeke. Ivana Stanić zabila je dva, a Žagar i Skendrović po jedan pogodak.

Katarina Zrinski pobijedila je u gostima Agram s 2:1 (strijelkinje su bile Banović i Klarić) čime je ta ekipa na ljestvici preskočila osmoplasiranu Pregradu koja je s 1:2 izgubila domaći susret protiv Neretve.

Prva HNLŽ, 18. kolo: Osijek - Split 3:3 (Lojna 3., Balić 12., Balog 44./Dulčić 6., Bošnjak 69., Bukač 77.), Pregrada - Neretva 1:2 (Brkić 10./Dedaj 51., Bakalar 54.), Marjan - Viktorija 2:0 (Sučić 16., 50.), Agram - Katarina Zrinski 1:2 (Bučić 56./Branović 42., Klarić 77.), Rijeka - Dinamo 0:4 (Žagar 28., Stanić 39., 76., Skendrović 80.)

Redoslijed: 1. Split 52, 2. Osijek 49, 3. Dinamo 31, 4. Agram 27, 5. Neretva 26, 6. Viktorija 21, 7. Katarina Zrinski 19, 8. Pregrada 19, 9. Marjan 18, 10. Rijeka -1