Objavljeno: Pon 03.08.2020.

Prva HNLŽ: Splićanke s 3:0 bolje od Dinama

Nogometašice Splita, aktualne hrvatske prvakinje, nastavljaju s pobjedama u Ligi za prvaka Prve HNLŽ. U četvrtom kolu Split je kao domaćin bio bolji od Dinama s 3:0. Anela Lubina je u 34. minuti postigla uvodni gol na susretu, dok je autogolom Tomić krajem prvog dijela povećana prednost domaće ekipe. Konačnih 3:0 postavila je Medić u 57. minuti.

Nogometašice Osijeka do vrha su napunile mrežu Agrama u ogledu četvrtog kola Prve HNLŽ Lige za prvaka. Nakon visokog poraza kod Splita, nogometašice Osijeka su iskalile bijes na Agramu kojeg su svladale s čak 16:0. Prva strijelkinja utakmice bila je Izabela Lojna s četiri gola. Po tri su postigle Balić i Šalek. Dva je dodala Conjar, po jedan su zabile Bulut, Kunštek i Mikinac, dok je autor jednog autogola bila Bučić.

Odigrane su i obje utakmice četvrtog kola Lige za ostanak Prve HNLŽ, a vrh ljestvice preuzela je Katarina Zrinski koja je u gostima svladala Viktoriju s minimalnih 1:0. Jedini je gol na susretu postigla Ćurić u 60. minuti.

Neretva nije imala problema na domaćem terenu protiv Lepoglave koju je svladala sa 6:0. Ana Mandić je zabila dva pogotka, dok su po jednom suparničku mrežu tresle Mijoč, Sušak, Dedaj i Borovac.

Prva HNLŽ, Liga za prvaka, 4. kolo: Osijek - Agram 16:0 (Balić 2., 23., 83., Lojna 4., 9., 15., 38., Šalek 11., 37., 40., Conjar 50., 64., Bulut 52., Kunštek 79., Mikinac 90./Bučić 73.-ag), Split - Dinamo 3:0 (Lubina 34., Medić 57./Tomić 42.-ag)

Redoslijed: 1. Split 51, 2. Osijek 48, 3. Dinamo 30, 4. Agram 21

Prva HNLŽ, Liga za ostanak, 4. kolo: Neretva - Lepoglava 6:0 (Mandić 2., 59., Mijoč 23., Sušak 50., Dedaj 81., Borovac 85.), Viktorija - Katarina Zrinski 0:1 (Ćurić 60.)

Redoslijed: 1. Katarina Zrinski 20, 2. Neretva 19, 3. Viktorija 18, 4. Lepoglava 7