Objavljeno: Ned 01.12.2019.

Prva HNLŽ: Splićanke se mučile protiv Dinama

Odigrane su u subotu prve dvije utakmice desetoga kola Prve HNLŽ, a osječke su se nogometašice poigrale na domaćem terenu protiv Katarine Zrinski. Slavile su čak 15:1, a najefikasnija je bila Monika Conjar koja je postigla trećinu pogodaka domaće ekipe (pet). Četiri je dodala Balić, tri Šalek, dva Lojna, a jedan Bulut.

Mnogo mirnija bila je utakmica Viktorije i Lepoglave u kojoj je Viktorija slavila 2:0 golovima Đukić u prvom i Skalić u drugom poluvremenu.

Nogometašice Splita zadržale su stopostotan učinak u Prvoj HNLŽ i nakon desetoga kola, iako nisu lako slomile otpor Dinama na domaćem terenu (2:0). Prvakinje je spasila Anela Lubina koja je postigla oba pogotka. Prvi u 20. minuti, a drugi za potvrdu pobjede u 71. minuti iz jedanaesterca.

Agram je s 4:1 pobijedio Neretvu u ogledu u kojem su gošće postigla čak dva autogola (Sušak i Perić), dok je preostala dva gola za pobjedničku ekipu zabila Mihić.

Na vrhu ljestvice su i dalje Split i Osijek s maksimalnim brojem bodova i utakmicom manje u odnosu na ostale ekipe.

Prva HNLŽ, 10. kolo: Agram - Neretva 4:1 (Mihić 14., 55./Sušak 27.-ag, Perić 68.-ag, Herceg 88.), Split - Dinamo 2:0 (Lubina 20., 71.-11m), Osijek - Katarina Zrinski 15:1 (Balić 8., 21., 44., 46., Lojna 9., 55., Šalek 30., 49., 81., Conjar 38., 53., 56., 58., 89., Bulut 72./Cicijelj 76.), Viktorija - Lepoglava 2:0 (Đukić 27., Skalić 67.)

Redoslijed: 1. Split 27 (-1), 2. Osijek 27 (-1), 3. Dinamo 18, 4. Neretva 13, 5. Agram 12, 6. Viktorija 9, 7. Katarina Zrinski 5, 8. Lepoglava 4