Objavljeno: Ned 27.10.2019.

Prva HNLŽ: Split lako svladao Neretvu, Osječkih 14 golova kod Agrama

U prvom dvoboju petog kola Prve HNLŽ osječke su nogometašice obavile formalnost kod Agrama gdje su slavile 14:0. U petom nastupu Osijek je ostvario i petu ligašku pobjedu, a gotovo su sve pogotke postigle dvije djevojke, Lorena Balić i Monika Conjar. Balić je bila strijelac sedam puta, a Conjar šest. S jednim postignutim golom toj se golijadi pridružila Izabela Lojna.

U derbi utakmici petog kola Prve HNLŽ Split je u gostima pobijedio Neretvu u Metkoviću sa 6:0. Pobjedu je Splićankama osiguralo šest različitih strijelkinja. Golove su postizale redom Pezelj, Lubina, Bukač, Pedić, Kalamiza i Kolgjeraj.

Igračice Dinama nisu imale problema protiv Viktorije (4:0) te su već nakon desetak minuta igre vodile 3:0. Dva je gola dala Zdunić, a po jedan su dodale Bračević i Benković.

U derbiju začelja Katarina Zrinski i Lepoglava remizirale su 1:1, što je prvi osvojeni bod u sezoni za obje ekipe. Gošće su povele golom Kupčić u devetoj minuti, dok je u 21. izjednačila Ćurić.

Prva HNLŽ, 5. kolo: Katarina Zrinski - Lepoglava 1:1 (Ćurić 21./Kupčić 9.), Neretva - Split 0:6 (Pezelj 23., Lubina 48., Bukač 54.-11m, Pedić 61., Kalamiza 67., Kolgjeraj 84.), Dinamo - Viktorija 4:0 (Zdunić 2., 77., Bračević 4., Benković 13.), Agram - Osijek 0:14 (Balić 2., 24., 26., 30., 33., 61., 82.-11m, Conjar 19., 21., 35., 64., 67., 79., Lojna 45.)

Redoslijed: 1. Split 15, 2. Osijek 15, 3. Dinamo 9, 4. Neretva 9, 5. Viktorija 6, 6. Agram 3, 7. Katarina Zrinski 1, 8. Lepoglava 1