Objavljeno: Ned 12.07.2020.

Prva HNLŽ: Split s čak 9:0 bolji od Dinama

Utakmicom Dinama i Splita počela je Liga za prvaka Prve HNLŽ, a aktualne prvakinje uvjerljivo su svladale Dinamo u Zagrebu s čak 9:0. Svaka je neizvjesnost nestala već nakon prvog poluvremena kada su Splićanke imale prednost od 6:0. Prvo ime susreta bila je Anela Lubina s tri pogotka. Po jedan su dodale Pezelj, Dujmović, Medić, Hadžić i Kolgjeraj, dok je Zdunić postigla autogol.

Nogometašice Osijeka (kao i Splita) nastavljaju dominirati u Prvoj HNLŽ pa je tako bilo i u susretu prvog kola Lige za prvaka. Osječanke su gostovale kod Agrama gdje su pobijedile s čak 10:0. Po tri pogotka su za Osijek postigle Monika Conjar i Izabela Lojna. Dva je dodala Balić, a po jedan Nevrkla i Šalek.

Na vrhu ljestvice se nalaze Split i Osijek s po 42 boda.

Odigrane su i utakmice prvog kola Lige za ostanak Prve HNLŽ, a Katarina Zrinski je na svom terenu s 2:0 bila bolja od Viktorije te joj se na ljestvici približila na samo bod zaostatka. U 15. minuti je Nagy zabila gol za vodstvo Katarine Zrinski, dok je pobjedu potvrdila Cicijelj u 83. minuti.

Lepoglava i Neretva su odigrale 1:1. Gošće su vodile već od pete minute (Milinović), ali je u 25. minuti Požgaj realizirala jedanaesterac i postavila konačnih 1:1.

Prva HNLŽ, Liga za prvaka, 1. kolo: Agram - Osijek 0:10 (Conjar 2., 38., 73., Balić 7., 54., Lojna 11., 58., 82., Nevrkla 40., Šalek 44.), Dinamo - Split 0:9 (Zdunić 37.-ag/Pezelj 4., Dujmović 9., Lubina 28., 50., 87., Medić 33., Hadžić 34., Kolgjeraj 65.)

Redoslijed: 1. Split 42, 2. Osijek 42, 3. Dinamo 30, 4. Agram 18

Prva HNLŽ, Liga za ostanak, 1. kolo: Lepoglava - Neretva 1:1 (Požgaj 25.-11m/Milinović 5.), Katarina Zrinski - Viktorija 2:0 (Nagy 15., Cicijelj 83.)

Redoslijed: 1. Neretva 17, 2. Viktorija 12, 3. Katarina Zrinski 11, 4. Lepoglava 5