Objavljeno: Ned 13.10.2019.

Prva HNLŽ: Splitu derbi kola kod Dinama

Nakon tri odigrana kola Prve HNLŽ i dalje stopostotni učinak imaju prvakinje, igračice Splita, ali i Osijek i Neretva.

U derbi dvoboju trećeg kola Split je u gostima pobijedio Dinamo 4:1. Dulčić i Pedić bile su strijelkinje za startno vodstvo Splićanki od 2:0. Stanić je u 59. minuti realizirala jedanaesterac i time vratila blagu neizvjesnost u utakmicu, no nakon toga su Pezelj i Lubina pogađale domaću mrežu za konačnih, ipak laganih, 4:1 Splita.

Osijek je zabio deset golova na gostovanju kod Katarine Zrinski (10:0), a tri su igračice postigle hat-trick. Uspjelo je to Balić, Lojni i Šalek, a još je jedan gol u svemu dodala Conjar.

Neretva je u ovom kolu svladala Agram na domaćem terenu s 4:0 (Herceg, Mijoč, Terzić i autogol Pavičić).

U derbiju začelja Lepoglava je vodila 2:0 protiv Viktorije, no gostujuća je ekipa do kraja okrenula rezultat te je Karić u 89. minuti zabila gol za 3:2 Viktorije.

Prva HNLŽ, 3. kolo: Lepoglava - Viktorija 2:3 (Požgaj 2., 20./Osmančević 35., Obradović 61., Karić 89.), Dinamo - Split 1:4 (Stanić 59.-11m/Dulčić 13., Pedić 36., Pezelj 63., Lubina 87.), Katarina Zrinski - Osijek 0:10 (Balić 11., 44., 70.-11m, Lojna 15., 48., 75., Šalek 17., 28., 73., Conjar 28.), Neretva - Agram 4:0 (Herceg 6., Mijoč 28., Terzić 71./Pavičić 78.-ag)

Redoslijed: 1. Split 9, 2. Osijek 9, 3. Neretva 9, 4. Dinamo 3, 5. Agram 3, 6. Viktorija 3, 7. Katarina Zrinski 0, 8. Lepoglava 0