Objavljeno: Sub 10.08.2019.

Ramljak: Dinamo i Feyenoord u finalu

Trećega dana natjecanja na 17. memorijalnom turniru Mladen Ramljak finale turnira osigurale su momčadi Dinama i Feyenoorda, dok će za treće mjesto igrati Grasshopper i Real Madrid.

Dinamo je mjesto u finalu potvrdio 3:1 pobjedom nad španjolskim Real Madridom. Poveli su mladi Modri preko Julardžije iz jedanaesterca, a iako je Vassilakis osigurao izjednačenje u susretu, Jančić i Janković pobrinuli su se za slavlje domaćina turnira.

Hrvatska U-19 u trećem je kolu skupine B remizirala 2:2 s Grasshopperom koji je tako stigao do utakmice za treće mjesto. Nakon što je Grasshopper poveo preko Kastratija u 36. minuti, Hrvatska U-19 izjednačila je preko Šarića koji je u 40. minuti siguran s 11 metara. Rastoder se u 78. minuti pobrinuo za 2:1 svoje momčadi, no minutu kasnije Šarić je svojim drugim pogotkom u susretu postavio konačnih 2:2. Mladi Hrvati će, pak, ove nedjelje u borbu za peto mjesto za koje će se boriti protiv Albanije U-19 je u drugom susretu skupine A upisala 2:1 slavlje nad Olimpijom.

Feyenoord je, pak, u drugoj utakmici skupine B bio siguran na svome putu do finalnog dvoboja turnira. Naime, s uvjerljivih 5:0 bio je bolji od Cerezo Osake.

Utakmica za treće mjesto 17. memorijalnog turnira Mladen Ramljak između Grasshoppera i Real Madrida na rasporedu je ove nedjelje, 11. kolovoza, u 9:30 sati, dok finalni dvoboj između Dinama i Feyenoorda počinje u 11:30 sati. Oba susreta u izravnom su prijenosu na Hrvatskoj nogometnoj televiziji.