Objavljeno: Čet 06.07.2017.

Rijeka dočekala velški New Saints

Hrvatski prvak Rijeka u drugom će pretkolu Lige prvaka igrati protiv velškog prvaka New Saintsa. Prva se utakmica igra 11. srpnja, a domaćin će biti Rijeka.

Premda je prvak Walesa izgubio domaći ogled 1:2 od Europe, predstavnika Gibraltara, u prvoj utakmici prvog pretkola, u uzvratu je New Saints kao gost slavio 3:1, nakon 120 minuta igre.

Osnovnih 90 minuta je završilo s istovjetnih 2:1, a junak velškog prvaka bio je Scott Quigley koji je postigao dva pogotka, drugi i onaj ključni treći u produžetku (u 104. minuti).

Treba reći da je Europa igrala čak s dva igrača manje, punih sat vremena: prvo je Bernal u 58. minuti dobio izravan crveni karton, a minutu kasnije je Quillo dobio drugi žuti karton i time su šanse domaćina za prolaz silno pale.

Liga prvaka, prvo pretkolo (uzvratna utakmica): Europa - New Saints 1:3, produžeci (Moya 37.-ag, Walker 53.-11m/Quigley 40., 104.)