Objavljeno: Sri 08.11.2017.

Sigurna pobjeda Hrvatske U-19 nad San Marinom

Mlada hrvatska reprezentacija do 19 godina starosti odlično je otvorila kvalifikacijski turnir za Europsko prvenstvo koje će se 2018. godine održati u Finskoj. Hrvatska U-19 u Rovinju je upisala sigurnu 3:0 pobjedu nad San Marinom.

Poveli su mladi Hrvati preko Sandra Kulenovića u 13. minuti, a po asistenciji Darija Špikića. I kod drugog hrvatskog pogotka, sedam minuta kasnije, vrlo dobro su surađivali Špikić i Kulenović za domaćih 2:0.

Do trećeg gola Hrvatska stiže sjajnim golom Darka Nejašmića s 20-tak metara u 38. minuti susreta te se s tim hrvatskim vodstvom odlazi na predah. U nastavku susreta nije bilo pogodaka te su mladi Hrvati upisali prve bodove na turniru pobjedom 3:0.

Pred Hrvatskom je u subotu, 11. studenog, u 14 sati susret drugoga kola turnira s Latvijom u Rovinju, dok će turnir zaključiti dvobojem s Danskom u utorak, 14. studenog, također u 14 sati, a isti ćete moći pogledati na HNTV-u u odgođenom prijenosu.

Kvalifikacijski turnir za EP 2018., U-19, skupina 1, 1. kolo: Hrvatska - San Marino 3:0 (Kulenović 13., 20., Nejašmić 38.), Danska - Latvija 2:1 (Poulsen 26., Odgaard 29./Grinbergs 2.)

Redoslijed: 1. Hrvatska 3, 2. Danska 3, 3. Latvija 0, 4. San Marino 0