Objavljeno: Sub 13.07.2019.

Superkup: Dinamo pobjednik, Gojak igrač odluke

Nogometaši Dinama osvajači su Hrvatskog nogometnog Superkupa, nakon što su na maksimirskom stadionu svladali aktualnog pobjednika Kupa, Rijeku, s minimalnih 1:0.

Za Dinamo je ovo šesti osvojeni Superkup, a samo recimo kako je ovo prvi puta, nakon pet godina, da se ova utakmica igra u hrvatskom nogometu. U posljednjoj ovakvoj utakmici Rijeka je 2014. godine pobijedila baš Dinamo na Kantridi.

Dinamo je bolje otvorio dvoboj te je dominirao od samog početka, iako aktualni hrvatski prvak nije imao brojne prilike. No, malo po malo, stezao se obruč oko riječkog vratara Simona Sluge pa je tako u 22. minuti Lešković, nakon prekida, pogodio okvir vrata.

Na naplatu je bolja igra Dinama stigla krajem prvog poluvremena kada je sjajan pogodak, udarcem s 15-ak metara, postigao Amer Gojak pogodivši same rašlje suparničkih vrata.

U nastavku nije bilo pogodaka, iako se mreža Rijeke dva puta zatresla. U 56. minuti dosuđen je prekršaj u napadu Gavranovića, dok je u 74. pogrešno označeno zaleđe. Zaiskrilo je pogotovo u završnici kada je igrač Dinama Lovro Majer u samo četiri minute (82. i 85. minuta) dobio dva žuta kartona, no do kraja Rijeka nije uspjela doći do izjednačenja i odluke jedanaestercima, iako je Raspopović imao sjajnu priliku u 88. minuti.

Superkup: Dinamo - Rijeka 1:0 (Gojak 42.)