Objavljeno: Sri 22.09.2021.

SuperSport HNK: Dinamo s 4:1 prošao Orijent 1919

Nogometaši Dinama, branitelja naslova pobjednika, prilično su lako svladali prvog suparnika u ovosezonskom SuperSport Hrvatskom nogometnom kupu. Iako gostovanje kod Orijenta 1919 nije nudilo jednostavnu utakmicu, upravo takva je bila, i Dinamo je u tom ogledu šesnaestine finala slavio s 4:1. Nakon greške domaće obrane, Dinamo je poveo u 28. minuti golom Čopa, dok su u nastavku, za miran prolaz, pogađali Leovac, Jurić i Menalo. U drugom poluvremenu je i domaćin došao do zraka te je često prijetio Livakoviću, a jedini koji ga je svladao bio je Fatić.

Napeta je bila utakmica drugoligaša Sesveta i Varaždina, u kojoj su gosti na kraju slavili 3:2 nakon produžetaka. Varaždin je poveo već u trećoj minuti (Domjanić), ali su Sesvete preokrenule rezultat u 2:1 golovima Stojanovića (76.) i Geljića (83., jedanaesterac). Već u sljedećem napadu Varaždinci su opet bili u igri, jer je na 2:2 izjednačio Igrec. U produžecima je veliki varaždinski junak postao Ivan Posavec koji je u 106. minuti zabio za prolaz svoje momčadi.

U još jednom dvoboju dvije drugoligaške momčadi, BSK je na svom stadionu pobijedio Cibaliju 1:0, uz pogodak Ilića u 45. minuti.

Prvoligaši Šibenik i Slaven Belupo nisu zapeli na trećeligašima. Šibenik je u Čakovcu svladao Međimurje 1:0 golom Marina Jakoliša, dok je Slaven Belupo bio bolji od Karlovca 1919 s 2:0, pogocima Zapate i Krstanovića iz jedanaesterca.

Vrlo lako se u osminu finala plasirao Rudeš, koji je u gostima pobijedio trećeligaša Bjelovar 5:1 (golovima Borovca, Brajkovića, Sekulića, Kamge i autogolom Barišića), a jednako lagani prolaz ostvarilo je Belišće, koje je na domaćem terenu nadjačalo Jasku Vinogradar 4:0. Strijelci su bili Pačar, Jurič, Poljak i Vinogradac.

SuperSport Hrvatski nogometni kup (šesnaestina finala): Belišće - Jaska Vinogradar 4:0 (Pačar 4., Jurič 32., Poljak 39., Vinogradac 53.), Bjelovar - Rudeš 1:5 (Fajić 85., Barišić 90.-ag/Borovac 7., Brajković 16., Sekulić 30., Kamga 75.), Sesvete - Varaždin 2:2, produžeci 2:3 (Stojanović 76., Geljić 83.-11m/Domjanić 3., Igrec 84., Posavec 106.), BSK - Cibalia 1:0 (Ilić 45.), Zagreb - Oriolik 0:1 (Jurić 37.), Orijent 1919 - Dinamo 1:4 (Fatić 62./Čop 28., Leovac 46., Jurić 56., Menalo 69.), Rudar Labin - Split 2:0 (Načinović 20., Macan 33.), Međimurje - Šibenik 0:1 (M. Jakoliš 24.), Karlovac 1919 - Slaven Belupo 0:2 (Zapata 37., Krstanović 72.-11m)

Ranije: Pitomača - Rijeka 0:7, Dugopolje - Lokomotiva 1:1, 1:1, jedanaesterci 8:9, Vuteks Sloga - Istra 1961 0:3, Mladost Ždralovi - Inter-Zaprešić 3:1, Primorac Biograd - Hajduk 1:2, Nehaj - Gorica 3-7, Bednja - Osijek 0:3