Objavljeno: Čet 26.05.2022.

SuperSport HNK: Hajduk na Poljudu osvojio trofej

Nogometaši Hajduka osvojili su SuperSport Hrvatski nogometni kup. Na Poljudu su Splićani s 3:1 bili bolji od Rijeke te su osvojili sedmi Kup u povijesti, ali i prvi nakon sezone 2012./13. Premda je Rijeka povela u finalu, Hajduk je do kraja poluvremena preokrenuo rezultat, a potom je u nastavku i potvrdio slavlje, uz igrača više na terenu.

Splićani su se bolje postavili na početku utakmice, ali posjed i kruženje oko suparničkog šesnaesterca nije donijelo ništa opasno. Međutim, brzo je sijevnula opasnost na drugoj strani i sve je pretvoreno u pogodak.

Rijeka je izvela brzi kontranapad, Obregon je odlično asistirao Josipu Drmiću, a sjajni riječki napadač zabija za 1:0 svoje momčadi. Zbog primljenog pogotka Hajduk nije ustuknuo, štoviše, do kraja poluvremena se sve okrenulo.

U 21. minuti dobru je šansu imao Krovinović, a u 24. je Ferro glavom pogodio za izjednačenje. Uskoro su Splićani i vodili. Nakon ubačaja Sahitija, sve je pripremio Livaja, a strijelac za 2:1 Hajduka bio je Melnjak.

Tu nije bio kraj udarcima koje je primila Rijeka u prvom dijelu jer je u 41. minuti Smolčić dobio drugi žuti karton i Rijeka se našla u minusu, kako rezultatskom, tako i brojčanom.

Vrlo brzo je Hajduk u nastavku, u 56. minuti, novim pogotkom iskoristio situaciju s igračem više na terenu. Opet je strijelac bio Dario Melnjak koji je, podsjetimo, dva pogotka dao i u polufinalu kada je Hajduk s 2:1, također na Poljudu, nadjačao Goricu.

Iako je gostujući trener Tomić zamjenama pokušao dobiti nekakav obrat na travnjaku, tek je bilo pitanje koliko će Hajduk do kraja postići pogodaka. No, golova do kraja nije bilo, premda su po dvije odlične šanse za Hajduk propustili Livaja i Melnjak.

Hajduk je tako zaokružio dobru sezonu u kojoj je, uz Kup, osvojio drugo mjesto u HT Prvoj ligi. Rijeka je, pak, u Prvenstvu završila kao četvrta, a tek je drugi put u povijesti izgubila finalnu utakmicu Kupa. U zadnjih osam sezona Rijeka je, kao i Dinamo, četiri puta osvajala ovo natjecanje.

SuperSport HNK, finale: Rijeka - Hajduk 1:3 (Drmić 13./Ferro 24., Melnjak 36., 56.)