Objavljeno: Uto 21.09.2021.

SuperSport HNK: Hajduk se mučio kod trećeligaša Primorca

Poznata su imena još pet klubova koji su prošli šesnaestinu finala SuperSport Hrvatskog nogometnog kupa te time izborili plasman u osminu finala. U pitanju su Rijeka, Istra 1961, Mladost Ždralovi, Lokomotiva i Hajduk.

Rijeka je vrlo jednostavno prošla četvrtoligaša Pitomaču te je u gostima slavila 7:0. Nakon prvih 45 minuta bilo je tek 2:0 za Rijeku, ali prvenstveno zbog lagodnog pristupa gostiju ovom susretu i egzekuciji. U nastavku je Rijeka popravila taj segment igre pa je Abass zabio dva gola, Vučkić je dodao još jedan, kao i Vuk i Obregon, koji je realizirao jedanaesterac.

Lokomotiva se silno mučila kod drugoligaša Dugopolja. Nakon 120 minuta bilo je 1:1, a odluku su donijeli jedanaesterci gdje su u uvodnih sedam serija svi izvođači bili sigurni. Tada je domaćin pokleknuo i propustio veliku pobjedu. Inače, Lokomotiva je povela golom Kulenovića iz slobodnog udarca u 12. minuti, dok je izjednačio Maganjić iz jedanaesterca u 51. minuti.

Već na prvoj stepenici SuperSport HNK-a zapeo je zaprešićki Inter, posljednja momčad na drugoligaškoj ljestvici. Mladost, vodeća momčad Treće HNL – Sjever, slavila je u Ždralovima s 3:1. Sve golove Mladost je zabila tijekom prvog dijela (Vrbanić, Sabljić i Žabec). Sve što su Zaprešićani uspjeli napraviti do kraja jest počasni gol Uzelca u 47. minuti.

Istra 1961 je prošle sezone igrala finale Kupa, a dobro je startala i tijekom ovogodišnjeg natjecanja. Slavila je pulska momčad u Vukovaru protiv Vuteks Sloge s 3:0. Sve je golove prvoligaš zabio tijekom drugog dijela (Obanor, Mahmoud i Beljo).

Nimalo ugodan start imali su nogometaši Hajduka. Na gostovanju u Biogradu na Moru, Hajduk je svladao trećeligaša Primorac s 2:1. Domaćin je poveo nakon što je Lazarevski u 12. minuti realizirao jedanaesterac. U prvom poluvremenu Splićani su se silno mučili, ali su ipak izjednačili u 42. minuti kada je lijepo zabio Krovinović, i to svoj premijerni pogodak u dresu Hajduka. Početkom nastavka za Hajduk su zaigrali Livaja, Fossati i Sahiti te je prvoligaš izgledao bolje i nadmoćnije. Nizale su se prilike, a u 60. minuti se dogodila odluka. Iz blizine je suparničku mrežu pogodio Ljubičić za prolaz dalje svoje momčadi.

SuperSport Hrvatski nogometni kup (šesnaestina finala): Primorac Biograd - Hajduk 1:2 (Lazarevski 12.-11m/Krovinović 42., Ljubičić 60.), Pitomača - Rijeka 0:7 (Bušnja 4., Vučkić 36., 54., Vuk 49., Abass 71., 90., Obregon 88.-11m), Dugopolje - Lokomotiva 1:1, 1:1, jedanaesterci 8:9 (Maganjić 51.-11m/Kulenović 12.), Vuteks Sloga - Istra 1961 0:3 (Obanor 54., Mahmoud 76., Beljo 90.), Mladost Ždralovi - Inter-Zaprešić 3:1 (Vrbanić 20., Sabljić 29., Žabec 41./Uzelac 47.)

Ranije: Nehaj - Gorica 3:7, Bednja - Osijek 0:3

Srijeda: Belišće - Jaska Vinogradar (15:30 sati), Bjelovar - Rudeš (15:30 sati), Sesvete - Varaždin (15:30 sati), BSK - Cibalia (15:30 sati), Zagreb - Oriolik (15:30 sati), Orijent 1919 - Dinamo (16 sati, uživo na HNTV-u), Rudar Labin - Split (16:30 sati), Međimurje - Šibenik (18 sati), Karlovac 1919 - Slaven Belupo (18:30 sati, uživo na HNTV-u)