Objavljeno: Ned 11.11.2018.

Treća HNL: Derbi Zapada Vinogradaru, derbi Juga bez golova, sigurna Cibalia

Treća HNL - Zapad: Prijić odlučio derbi Vinogradara i Orijenta

Momčadi s vrha ljestvice Treće HNL - Zapad uspješno su odradile oglede 14. kola. Pobjede su upisali Dubrava Tim Kabel i Krk.

Dubrava je na domaćem terenu svladala Ponikve 3:0, a sva tri pogotka postigao je Filip Hodak. Krk je, pak, s minimalnih 1:0 slavio kod Vrbovca uz gol Josipa Zeca u 34. minuti.

Apsolutni junak ovog kola bio je Dino Dukađin. Njegov je Novigrad lakoćom svladao Zagreb 7:0, a igrač koji je prošao školu nogometa Rijeke postigao je čak pet pogodaka.

Veliki se propust dogodio HAŠK-u koji je pred svojim navijačima vodio 3:0 protiv Maksimira, no ogled je završio bez pobjednika (3:3), a posljednji gol i bod Maksimiru osigurao je Valković.

Špansko je već u šestoj minuti ostalo s igračem manje (Lerotić) što je Opatija iskoristila za laganu pobjedu od 4:0 (dva gola Furijana).

Nogometaši Vinogradara čvrsto čuvaju prvo mjesto na ljestvici Treće HNL - Zapad, a dodatno su ga potvrdili pobjedom u 14. kolu. Vinogradar je u derbi utakmici, u Mladini, svladao Orijent 3:1, a igrač utakmice bio je Igor Prijić koji je postigao dva gola za domaću momčad. U 31. minuti realizirao je jedanaesterac za 1:0, dok je u 51. vratio svojoj momčadi vodstvo (2:1). Treći je gol za Vinogradar postigao Bjelanović, a jedini za Orijent Andrić.

Trnje je golom Kožića već u četvrtoj minuti bilo bolje od Jadrana iz Poreča (1:0).

Treća HNL - Zapad, 14. kolo: Trnje - Jadran Poreč 1:0 (Kožić 4.), Vinogradar - Orijent 3:1 (Prijić 31.-11m, 51., Bjelanović 76./Andrić 47.), Opatija - Špansko 4:0 (Flego 39., Furijan 66., 69./Kosorčić 32.-ag), Dugo Selo - Kurilovec 1:1 (Darojković 90./Sedlaček 73.), Jarun - Zagorec 2:0 (Brčić 75.-11m, Džaja 90.+2), Dubrava Tim Kabel - Ponikve 3:0 (Hodak 38., 71., 87.), Novigrad - Zagreb 7:0 (Dukađin 22., 37., 42., 45., 57., Russell 88./Čilić 2.-ag), HAŠK - Maksimir 3:3 (Zelenika 15., Karoglan 18., Krajačić 23./Mohač 25., Tomšić 28., Valković 70.), Vrbovec - Krk 0:1 (Zec 34.)

Redoslijed: 1. Vinogradar 37, 2. Dubrava Tim Kabel 30, 3. Krk 30, 4. Orijent 27, 5. HAŠK 25...

Treća HNL - Jug: Derbi u Sinju između Junaka i Uranije bez golova

Derbi utakmica 12. kola Treće HNL - Jug odigrana je u Sinju, a dvoboj vodećeg Junaka i Uranije, četvrte momčadi ljestvice, završio je bez pobjednika, ali i pogodaka. Junak je održao šest bodova prednosti u odnosu na Uskok, budući da je u ovom kolu i Uskok remizirao (1:1 kod Imotskog). Domaćin je vodio golom Cikojevića, no u 43. minuti Teklić je izjednačio na 1:1.

Jadran iz Ploča slavio je 1:0 u Biogradu protiv Primorca (strijelac Kalfić), dok je Neretva bila uvjerljiva protiv drugog Primorca, iz Stobreča. Slavila je 4:1 uz dva pogotka Juričića i po jedan Ajkunića i Jerkovića.

Kamen je u gostima pobijedio Split 3:1 golovima Češljara, Krištića i Jonjića.

Croatia je u 12. kolu Treće HNL - Jug osvojila sva tri boda minimalnom domaćom pobjedom (1:0) protiv Zmaja iz Blata. Dugo je vremena bilo početnih 0:0, a onda je u 76. minuti utakmicu riješio Vidošević.

Neretvanac i Zagora su remizirali 1:1, a i u tom su ogledu pogoci padali u završnom dijelu. Mašić je u 76. doveo Neretvanac u vodstvo, no u samoj završnici Pezo je pogodio za bod momčadi iz Unešića.

Treća HNL - Jug, 12. kolo: Croatia -  Zmaj Blato 1:0 (Vidošević 76.), Neretvanac - Zagora 1:1 (Mašić 76./Pezo 88.), Primorac Biograd - Jadran Ploče 0:1 (Kalfić 31.), GOŠK Dubrovnik 1919 - Hrvace 4:0 (Matić 49., Fadić 57., Pralas 63., Smrdelj 89.), Split - Kamen 1:3 (Gabrić 61./Češljar 65., Krištić 76., Jonjić 90.+5), Imotski - Uskok 1:1 (Cikojević 33./Teklić 43.), Junak - Urania 0:0, Neretva - Primorac Stobreč 4:1 (Juričić 10., 71., Ajkunić 40., Jerković 90.+2/Vidović 51.)

Redoslijed: 1. Junak 29, 2. Uskok 23, 3. Primorac Biograd 22, 4. Urania 22, 5. Jadran Ploče 20...

Treća HNL - Istok: Vodeća Cibalia slavila, Luka Agatić spasio Čepin

Nogometaši Cibalije nastavljaju s pobjedama u Trećoj HNL - Istok i sve su sigurniji na prvom mjestu ljestvice. U 13. kolu sastav iz Vinkovaca gostovao je u Požegi kod Slavonije te je pobijedio s minimalnih 1:0. Strijelac jedinog pogotka bio je Karaula na samom kraju prvog poluvremena.

Vihor je pobijedio Slogu 4:0 i tako skočio na treće mjesto ljestvice. Babec je postigao dva gola za domaće slavlje, dok su po jedan dodali Vratković i Dinjar.

Sjajnu je predstavu odradio Tomislav Pleić, igrač Mladosti iz Ždralova. Mladost je pobijedila Vukovar 1991 s 3:2, a sva tri gola postigao je upravo Pleić.

Zrinski je s 2:1 bio bolji od Belišća (golovi Dos Santosa i Galića), dok je Marsonija pogocima Erića i Rosandića svladala Bjelovar 2:0 u Slavonskom Brodu.

Čepin, drugoplasirana momčad Treće HNL - Istok, ostao je bez pobjede u dvoboju 13. kola i trenutačno za vodećom Cibalijom zaostaje tri boda. Čepin je gostovao kod Koprivnice i na kraju može biti sretan s konačnih 2:2. Domaćin je vodio 2:0 (Mihaljević i Tucaković), a potom je goste spašavao njihov prvi strijelac Luka Agatić. Prvo je Agatić smanjio u 63. kada je bio precizan s bijele točke, dok je u 90. zabio za 2:2.

Bedem je, pak, svladao Slaviju 2:0 golovima Koledića i Vuksanovića.

Treća HNL - Istok, 13. kolo: Koprivnica - Čepin 2:2 (Mihaljević 17., Tucaković 56./Agatić 63.-11m, 90.), Bedem - Slavija 2:0 (Koledić 9., Vuksanović 59.), Đakovo Croatia - Oriolik 3:3 (Hlišć 22., Damjanović 72., Jakić 73./Mijić 8., Jurić 56.-11m, Stubičan 82.), Marsonia - Bjelovar 2:0 (Erić 55., Rosandić 65.), Slavonija - Cibalia 0:1 (Karaula 45.), Vihor - Sloga 4:0 (Babec 48., 86., Vratković 72., Dinjar 78.), Zrinski - Belišće 2:1 (Dos Santos 38.-11m, Galić 81./Damjanović 17.), Mladost - Vukovar 1991 3:2 (Pleić 11., 69., 90.+5/Prkić 23., Suton 49.)

Redoslijed: 1. Cibalia 31, 2. Čepin 28, 3. Vihor 23, 4. Belišće 23, 5. Zrinski 21...