Objavljeno: Ned 04.11.2018.

Treća HNL: Derbi Zapada Vinogradaru, remi Junaka i Zagore, Cibalia sigurna

Treća HNL - Zapad: Vinogradar s 3:2 dobio derbi na Krku, Dubrava Tim Kabel stigla na drugo mjesto

Nogometaši Vinogradara slavili su u derbi susretu 13. kola Treće HNL - Zapad. U gostima je vodeći Vinogradar s 3:2 svladao drugoplasirani Krk. Prave neizvjesnosti nije ni bilo, budući da je Vinogradar vodio 3:0. Prvo je Šćrbec u posljednjim sekundama prvog poluvremena zabio za 1:0 gostiju, a na 3:0 su povećali Dučkić i Bjelanović. Kasnije su Josipović i Alilović tek ublažili poraz iz domaće perspektive.

Orijent je kao domaćin svladao HAŠK s 3:1. Gerc iz jedanaesterca te Weitzer i Iličić bili su strijelci za domaću momčad.

Istim je rezultatom Vrbovec pobijedio Opatiju uz dva gola Colarića, dok je Jadran u Poreču, u ogledu s čak osam golova, pobijedio Dugo Selo 5:3. Dva je gola zabio Perković koji je i odlučio utakmicu jer je u 71. i 73. minuti zabio golove i pretvorio 2:2 u 4:2.

Rekorder kola je Kurilovec koji je sa 7:0 bio bolji od Španskog (dva gola Gregova).

U jedinoj nedjeljnoj utakmici 13. kola Treće HNL - Zapad nogometaši Dubrave Tim Kabel uvjerljivo su kao gosti pobijedili Zagreb 4:0. Dubrava Tim Kabel time se vinula do drugog mjesta na ljestvici, ima istih 27 bodova kao Krk i Orijent. Seriju pogodaka na nedjeljnoj utakmici autogolom je otvorio Čilić. Potom je Adžić povećao na 2:0, a zadnja dva gola na utakmici zabio je Ante Kovačević.

Treća HNL - Zapad, 13. kolo: Zagreb - Dubrava Tim Kabel 0:4 (Čilić 21.-ag/Adžić 45., Kovačević 68., 80.), Vrbovec - Opatija 3:1 (Colarić 1., 59., Santos 65./Kovačević 44.), Krk - Vinogradar 2:3 (Josipović 69., Alilović 80./Šćrbec 45.+1, Dučkić 62., Bjelanović 65.), Orijent - HAŠK 3:1 (Gerc 32.-11m, Weitzer 54., Iličić 56./Krajačić 79.), Maksimir - Novigrad 2:1 (Budan 52., Mohač 69./Dah 22.), Ponikve - Jarun 2:0 (Štimac 49., Bartolić 77.), Zagorec - Trnje 0:0, Jadran Poreč - Dugo Selo 5:3 (Maružin 20., Vlizlo 34., Perković 71., 73., Valenta 75./Benković 32., Darojković 49., Žabec 86.), Kurilovec - Špansko 7:0 (Gregov 30., 89., Roginić 52., Sedlaček 60., Matoš 70., Mandura 72., Velić 85.)

Redoslijed: 1. Vinogradar 34, 2. Dubrava Tim Kabel 27, 3. Krk 27, 4. Orijent 27, 5. HAŠK 24...

Treća HNL - Jug: Vodeći Junak ispustio vodstvo u Unešiću

Sinjski Junak, vodeća momčad Treće HNL - Jug, imala je u džepu sigurna tri boda u utakmici 11. kola, ali je ostala bez njih. Junak je golovima Bašić-Šiška (73.) i Tute (81.) vodio 2:0 u Unešiću protiv Zagore, ali pobjedu nije zadržao do kraja. Prvo je Slugan u 82. smanjio na 1:2 iz jedanaesterca, a konačnih 2:2 postavio je Sablić pogotkom u 91. minuti.

Primorac iz Biograda ostvario je vrijednu pobjedu u Metkoviću protiv Neretve (2:1). Španja i Marić bili su strijelci i zaslužni za tri gostujuća boda.

Istim su rezultatom Hrvace pobijedile Croatiju na domaćem terenu pogotkom Ferića i autogolom Karoglana, dok je Cicijelj realizirao jedanaesterac u 12. minuti i tako svom GOŠK-u osigurao tri boda kod Kamena (1:0).

Neretvanac je donedavno bio na drugom mjestu ljestvice Treće HNL - Jug, no nastavio je svoj pad i u 11. kolu. Klub iz Opuzena gostovao je kod Primorca u Stobreču te je poražen s čak 1:6. Dva su gola za Primorac postigli Vidović i Galić, dok su po jedan u uvjerljivom slavlju Stobrečana zabili Zebić i Domazet.

Jadran iz Ploča je golom Raića iz jedanaesterca u 73. minuti slavio kod Zmaja u Blatu 1:0, dok je Urania s 3:0 slavila protiv Imotskog golovima Da Silve, Žižića i Fausta.

Treća HNL - Jug, 11. kolo: Primorac Stobreč - Neretvanac 6:1 (Zebić 17., Galić 45., 51., Vidović 59., 90., Domazet 76./Pušić 55.), Zmaj Blato - Jadran Ploče 0:1 (Raić 73.-11m), Urania - Imotski 3:0 (Da Silva 13., Žižić 37., Faust 55.), Neretva - Primorac Biograd 1:2 (Brečić 52.-11m/Španja 35., Marić 68.), Zagora - Junak 2:2 (Slugan 82.-11m, Sablić 90.+1/Bašić-Šiško 73., Tuta 81.), Uskok - Split 0:0, Kamen - GOŠK Dubrovnik 1919 0:1 (Cicijelj 12.-11m), Hrvace - Croatia 2:1 (Ferić 58./Gudelj 14., Karoglan 75.-ag)

Redoslijed: 1. Junak 25 (-1), 2. Uskok 22, 3. Primorac Biograd 22, 4. Urania 21, 5. Neretvanac 17...

Treća HNL - Istok: Cibalia i Čepin odvajaju se od pratnje

Belišće, treća momčad na ljestvici Treće HNL - Istok, je odigralo samo 0:0 u domaćem dvoboju 12. kola protiv Bedema.

Vrlo malo golova općenito je postignuto u subotnjim susretima 12. kola, tek devet u šest utakmica. Najviše ih je bilo u Vukovaru gdje je Zrinski pobijedio 3:0, iako je veliki dio drugog poluvremena odigrao s igračem manje. Dos Santos je postigao dva, a Kukučka jedan gol za goste.

S 1:0 je Slavija pobijedila Vihor pogotkom Ančurovskog u samoj završnici, a istim je rezultatom Sloga nadjačala Slavoniju i tako došla do četvrtog mjesta na ljestvici. Jedini je strijelac bio Filip Bungić pet minuta prije kraja.

Nogometaši Cibalije i Čepina ostvarili su nove pobjede u Trećoj HNL - Istok te se polako odvajaju od kompletne pratnje. U susretu 12. kola Cibalia je u Vinkovcima svladala Koprivnicu s 4:0. Po dva su gola postigli Dogan i Drena Beljo.

Čepin je dosta teže osvojio tri boda, ali je ipak pobijedio. Minimalnih 1:0 protiv Marsonije uvjetovao je gol Agatića u 55. minuti.

Treća HNL - Istok, 12. kolo: Čepin - Marsonia 1:0 (Agatić 55.), Cibalia - Koprivnica 4:0 (Dogan 4., 84., Drena Beljo 46., 73.), Oriolik - Mladost 2:0 (Jurić 74., Jurević 84.), Vukovar 1991 - Zrinski 0:3 (Dos Santos 27., 29., Kukučka 86.), Belišće - Bedem 0:0, Slavija - Vihor 1:0 (Ančurovski 89.), Sloga - Slavonija 1:0 (F. Bungić 85.), Bjelovar - Đakovo Croatia 1:1 (Tominac 18./Pongračić 67.)

Redoslijed: 1. Cibalia 28, 2. Čepin 27, 3. Belišće 23, 4. Sloga 21, 5. Vihor 20...