Objavljeno: Ned 25.11.2018.

Treća HNL: Devet golova Vinogradara, pobjeda Junaka, Cibalia osvojila samo bod

Treća HNL - Zapad: Devet golova Vinogradara, pet Prijića, uvjerljivi nastupi Orijenta i Dubrave Tim Kabel

Derbi utakmica 16. kola Treće HNL - Zapad odigrana je na Krku gdje su domaćinu lekciju održali nogometaši Orijenta pobijedivši 3:0. Orijent je time preskočio Krk na ljestvici (dijeli drugo mjesto s Dubravom Tim Kabel), a strijelci su za uvjerljivo slavlje bili Monjac, Iličić i Gerc.

Dubrava Tim Kabel nije imala težak domaći posao protiv porečkog Jadrana (4:0). Marin Mudražija postigao je dva gola, a po jedan su dodali Hodak i Šugić.

Tri gola Matije Smrekara bila su dovoljna za pobjedu Zagorca kod Novigrada (3:2), dok je inspiriran bio i Bogolin koji je zabio oba gola u slavlju Opatije protiv Dugog Sela od 2:0.

Dvostruki je strijelac bio i Bartolić, a njegove su Ponikve iznenadile u gostima HAŠK i svladale ga 2:1.

Nogometaši Vinogradara lakoćom su pobijedili Zagreb, posljednju momčad na ljestvici Treće HNL - Zapad, s 9:1 u susretu 16. kola. Razlika između prve i posljednje momčadi na ljestvici bila je velika, a u ovom je susretu pogotovo dominirao Igor Prijić koji je postigao pet golova, više od polovice svoje momčadi. Dva je pogotka postigao Dučkić, po jedan su zabili Štulec i Ivkovčić, dok je Vinogradar održao velikih deset bodova prednosti u odnosu na Dubravu Tim Kabel i Orijent.

Trnje je golom Marka Bubnjića svladalo Špansko 1:0 i time se izjednačilo s petoplasiranim HAŠK-om na ljestvici.

Treća HNL - Zapad, 16. kolo: Trnje - Špansko 1:0 (Bubnjić 16.), Vinogradar - Zagreb 9:1 (Prijić 11., 28., 43., 56., 86., Dučkić 54., 61., Štulec 68., Ivkovčić 73./Tramontana 21.-11m), Opatija - Dugo Selo 2:0 (Bogolin 21.-11m, 24.), Jarun - Kurilovec 0:0, Dubrava Tim Kabel - Jadran Poreč 4:0 (Mudražija 34., 76., Hodak 63., Šugić 90.), Novigrad - Zagorec 2:3 (Ilinčić 15., 64./Smrekar 22., 53., 67.), HAŠK - Ponikve 1:2 (Blažević 90.+2/Bartolić 68., 75.), Vrbovec - Maksimir 1:0 (Ćosić 4.), Krk - Orijent 0:3 (Monjac 6., Iličić 48., Gerc 86.)

Redoslijed: 1. Vinogradar 43, 2. Dubrava Tim Kabel 33, 3. Orijent 33, 4. Krk 31, 5. HAŠK 28...

Treća HNL - Jug: Pobjeda Junaka, Uskokov skok na drugo mjesto

Sinjski Junak uspješno je obavio 90 domaćih minuta u 14. kolu Treće HNL - Jug te je s 2:0 svladao Kamen. Tom je pobjedom Junak učvrstio prvo mjesto na ljestvici, a golove su postigli Robert Jandrek početkom drugog poluvremena i Mateo Tuta u samoj završnici.

Primorac iz Biograda na svom je travnjaku bio bolji od Croatije (3:2). Banić, Paponja i Colić u prvom su poluvremenu redom pogađali za slavlje Primorca.

Split je lakoćom pobijedio Zmaj 4:0, a prvo ime susreta bio je Drago Gabrić koji je postigao tri pogotka.

Uz dva gola Erjauca, u uvodne četiri minute, Neretva je s 3:1 nadjačala Uraniju. U tom ogledu domaća momčad zaradila je dva crvena kartona, a gosti jedan.

Pobjedom u Opuzenu protiv Neretvanca od 3:1 nogometaši Uskoka stigli su do drugog mjesta na ljestvici Treće HNL - Jug. Do završnice ovog ogleda 14. kola rezultat je bio izjednačen (1:1), no u 78. minuti Zeljković i u 84. Maretić pogocima su osigurali slavlje Uskoka od 3:1.

Primorac je na domaćem stadionu u Stobreču bio bolji od Zagore s 2:1 golovima Omazića i Galića.

Treća HNL - Jug, 14. kolo: Neretvanac - Uskok 1:3 (Deak 56.-11m/Vučemilović Grgić 45., Zeljković 78., Maretić 84.), Primorac Stobreč - Zagora 2:1 (Omazić 18., Galić 71./B. Bitunjac 20.), Primorac Biograd - Croatia 3:2 (Banić 26., Paponja 36., Colić 38./Gudelj 3., Galić 61.), GOŠK Dubrovnik 1919 - Jadran Ploče 2:0 (Veraja 31., Cicijelj 59.), Split - Zmaj 4:0 (Gabrić 21., 26., 89., Kralj 62.), Imotski - Hrvace 1:3 (Bagarić 29./Svalina 8.-11m, Ivanović 52.-11m, Ivanišević 71.), Junak - Kamen 2:0 (Jandrek 48., Tuta 89.), Neretva - Urania 3:1 (Erjauc 2., 4., Raguž 83./Cvitanović 11.)

Redoslijed: 1. Junak 33, 2. Uskok 27, 3. Primorac Biograd 26, 4. Urania 25, 5. Jadran Ploče 23...

Treća HNL - Istok: Cibalia osvojila bod u Ivankovu, Zrinski režirao veliki preokret u golijadi

Od subotnjih utakmica 15. kola Treće HNL - Istok najzanimljivije je bilo u Jurjevcu gdje je postignuto čak sedam golova, a domaćin Zrinski slavio je protiv Sloge 4:3. Gosti su vodili 3:1, no u 50. minuti ostali su s igračem manje i krenuo je preokret. U 51. minuti Dos Santos je smanjio na 2:3, a rezultat se potpuno okrenuo u samoj završnici kada je prvo Kukučka izjednačio u 89., a Pranjić u 90. zabio za domaću pobjedu 4:3.

Vukovar 1991 je golom Brajkovića u 86. minuti pobijedio Belišće 1:0, dok se Vihor zadržao pri vrhu ljestvice domaćim uspjehom od 2:0 protiv drugoplasiranog Čepina. Strijelci su bili Vratković i Pavlović.

Uvjerljiva je bila Koprivnica koja je pobijedila Đakovo Croatiju 4:1. Za Koprivničane su golove dala četiri različita strijelca (Mihaljević, Gregurina, Jagarinac i Azenić).

U nedjelju je odigrana posljednja utakmica 15. kola Treće HNL - Istok u kojoj nije bilo pobjednika. U Ivankovu su Bedem i Cibalia odigrali 2:2. Vinkovačka Cibalia, vodeća momčad Lige, u dva je navrata vodila, ali se na kraju morala zadovoljiti bodom s kojim je došla do plusa od četiri boda u odnosu na drugoplasirani Čepin. Tustonjić je bio strijelac za 1:0 gostiju, a Kerić iz jedanaesterca za 2:1. No, Borko je iz jedanaesterca zabio za 1:1, a Vuksanović u 70. minuti za konačnih 2:2.

Treća HNL - Istok, 15. kolo: Bedem - Cibalia 2:2 (Borko 22.-11m, Vuksanović 70./Tustonjić 6., Kerić 38.-11m), Marsonia - Oriolik 1:1 (Cvitković 45.+1/Stubičan 23.), Koprivnica - Đakovo Croatia 4:1 (Mihaljević 38., Gregurina 44., Jagarinac 62., Azenić 67./Damjanović 90.+4), Slavonija - Bjelovar 1:0 (Žuljević 34.), Vihor - Čepin 2:0 (Vratković 9., Pavlović 53.), Zrinski - Sloga 4:3 (Galić 20., Dos Santos 51.-11m, Kukučka 89., Pranjić 90./F. Bungić 2., Blažević 21., D. Bungić 25.), Mladost - Slavija 0:0, Vukovar 1991 - Belišće 1:0 (Brajković 86.)

Redoslijed: 1. Cibalia 35, 2. Čepin 31, 3. Belišće 26, 4. Vihor 26, 5. Zrinski 25...