Objavljeno: Ned 14.10.2018.

Treća HNL: Dubravi derbi Zapada, Junak nezaustavljiv, poraz vodećeg Čepina

Treća HNL - Zapad: U sjajnom derbiju Dubrava s 5:3 svladala Krk

Sjajnu su utakmicu u desetom kolu Treće HNL - Zapad odigrali nogometaši Dubrave Tim Kabel i Krka, a derbi je pripao domaćinu koji je pobijedio 5:3. U stalnoj je rezultatskoj prednosti bio domaćin. Vodio je 3:0 i 4:1, no gosti s Krka se nisu predavali. Smanjili su na 3:4, ali je Hodak u 79. minuti ipak pogodio za zasluženo slavlje Dubrave i konačnih 5:3. Dva je gola za Dubravu Tim Kabel postigao Mudražija, a jednako toliko postigao je Josipović za goste.

Vodeći Vinogradar imao je teško gostovanje kod HAŠK-a i nije uspio pobijediti (1:1). Igor Prijić je zabio u 29. minuti za vodstvo lidera, no izjednačio je Karoglan u 75. minuti.

Loš dan vodećih momčadi potvrdio je Orijent koji je izgubio kod Jaruna s uvjerljivih 0:3. Svi su pogoci postignuti u prvom poluvremenu (Sudec, Puntarić i Brčić).

U posljednjem susretu desetog kola Treće HNL - Zapad nogometaši Trnja su s uvjerljivih 5:1 na domaćem travnjaku pobijedili Maksimir. Zanimljivo je da je svih šest pogodaka postignuto u drugom poluvremenu. Dva je za Trnje zabio Mislimi, a po jedan su dodali Bubnjić, Šlogar i Špišić. Trnje je ovom pobjedom stiglo na sedmo mjesto ljestvice.

Treća HNL - Zapad, 10. kolo: Trnje - Maksimir 5:1 (Bubnjić 57., Šlogar 65., Špišić 74., Mislimi 79., 85./Bračević 82.), Opatija - Jadran Poreč 1:4 (Bogolin 39.-11m/Valenta 20.-11m, 52.-11m, 73., Maružin 87.), Kurilovec - Zagorec 0:1 (Smrekar 85.), Špansko - Ponikve 3:1 (Koletić 25., Štignjedec 29.-11m, Ištuk 72./Gusković 90.-11m), Dugo Selo - Zagreb 6:1 (Batarilo-Čerdić 13., Darojković 29., 90.+2, Benković 31., 67., Ivančević 49./Matijević 20.), Jarun - Orijent 3:0 (Sudec 3., Puntarić 19., Brčić 34.), Dubrava Tim Kabel - Krk 5:3 (Marton 9., Mudražija 18., 26., Kahrimanović 52., Hodak 79./Josipović 50., 69.-11m, Kurolt 56.), Novigrad - Vrbovec 0:2 (Slišković 16.-11m, Boroša 20.), HAŠK - Vinogradar 1:1 (Karoglan 75./Prijić 29.)

Redoslijed: 1. Vinogradar 25, 2. Krk 24, 3. Orijent 22, 4. Dubrava Tim Kabel 20, 5. Dugo Selo 19...

Treća HNL - Jug: Nitko ne može zaustaviti sinjski Junak

Savršeni korak u Trećoj HNL - Jug i dalje imaju nogometaši Junaka koji su ove subote, u ogledu osmog kola, pobijedili najtežeg suparnika. Na domaćem terenu Junak je svladao drugoplasirani Neretvanac s 2:1 čime je dodatno pobjegao kompletnoj pratnji. Junak nove sinjske pobjede bio je Robert Jandrek koji je postigao oba gola protiv gosta iz Opuzena. Jedini je strijelac za Neretvanac bio Vasilj.

Split je upisao uvjerljivu 5:1 pobjedu protiv Primorca iz Stobreča. Bakić je za Splićane postigao dva gola, a po jedan su zabili Kelez, Kralj i Gabrić.

Uvjerljivi su domaćini bili još i igrači Primorca koji su u Biogradu svladali Hrvace 3:0 (golovi Marića, Jurišića i Brzoje u prvih 20-ak minuta) i GOŠK-a koji je u Dubrovniku istim rezultatom nadjačao Zagoru (dva je gola postigao Cicijelj).

Nogometaši Croatije uspješno su obavili domaću utakmicu u osmom kolu Treće HNL - Jug te su s 2:0 pobijedili Uraniju. Croatia je tako došla na četvrto mjesto ljestvice, a ova je pobjeda uistinu bila brzopotezna jer je izborena u uvodnih osam minuta utakmice. U drugoj je prvi gol dao Gudelj, a u osmoj minuti precizan je bio Begić.

Iako je Kamen posljednjih 20 minuta u Blatu odigrao s igračem manje, pobijedio je domaći Zmaj 2:1. Ćapin i Jonjić bili su strijelci u gostujućem slavlju.

Treća HNL - Jug, 8. kolo: Zmaj Blato - Kamen 1:2 (Uvodić 71./Ćapin 41., Jonjić 77.), Croatia - Urania 2:0 (Gudelj 2., Begić 8.), Primorac Biograd - Hrvace 3:0 (Marić 11., Jurišić 18., Brzoja 22.), Jadran Ploče - Uskok 2:4 (Raič 66., Šutalo 90.+4/Vrdoljak 10., D. Vučemilović-Grgić 27., Žižić 51., M. Vučemilović-Grgić 62.-11m), GOŠK Dubrovnik 1919 - Zagora 3:0 (Cicijelj 28., 78., Skaramuca 71.), Split - Primorac Stobreč 5:1 (Kelez 18., Bakić 57., 69., Kralj 61., Gabrić 77./Ožegović 41.), Imotski - Neretva 0:2 (Grbavac 14.-ag/Erjauc 47.), Junak - Neretvanac 2:1 (Jandrek 7., 50./Vasilj 48.)

Redoslijed: 1. Junak 24, 2. Neretvanac 16, 3. Uskok 15, 4. Croatia 14, 5. Primorac Biograd 13...

Treća HNL - Istok: Oriolik u gostima iznenadio vodeći Čepin, uvjerljivi Cibalia i Belišće

Prvo ime subotnjih utakmica devetog kola Treće HNL - Istok bio je igrač Vihora Marin Pavlović. Njegova je momčad pobijedila na domaćem terenu Mladost Ždralovi 4:1, a sva četiri pogotka postigao je upravo Pavlović!

Cibalia i Belišće su, pak, vrlo uvjerljivo obavili svojih 90 minuta u ovom kolu. Bjelovar je kao domaćin poveo protiv Cibalije (Kuprešak), ali su Vinkovčani uzvratili s tri gola (Filipović, Dogan i Kerić) za pobjedu 3:1.

Belišće je također bilo uspješno u gostima, s 5:2 je svladalo Koprivnicu. Po dva su gola zabili Radovanović i Milić, a još je jedan za drugu momčad na ljestvici postigao Tatalović.

Nenad Erić dao je oba gola u 2:1 slavlju Marsonije protiv Slavije.

Drugi poraz u sezoni u devetom su kolu Treće HNL - Istok upisali nogometaši Čepina. Oriolik je iznenađujuće u gostima pobijedio vodeću momčad na ljestvici s 2:1. Vodio je Oriolik 2:0 (autogol Zebec i Jašarević), dok je Rolj u 61. minuti tek ublažio poraz svoje momčadi.

Bedem je s minimalnih 1:0 svladao Zrinski. Strijelac jedinog gola bio je Borko u 80. minuti iz jedanaesterca.

Treća HNL - Istok, 9. kolo: Čepin - Oriolik 1:2 (Zebec 28.-ag, Rolj 61./Jašarević 49.), Bedem - Zrinski 1:0 (Borko 80.-11m), Bjelovar - Cibalia 1:3 (Kuprešak 9./Filipović 32., Dogan 39., Kerić 61.), Đakovo Croatia - Sloga 2:1 (Grgačević 38.-11m, 59./F. Bungić 60.), Marsonia - Slavija 2:1 (Erić 22., 50./Solić 43.), Koprivnica - Belišće 2:5 (Vrkić 33., Azenić 86./Radovanović 35., 90.+1, Milić 42., 78., Tatalović 54.), Slavonija - Vukovar 1991 5:0 (Žuljević 2., 59., Grbeš 68., Marčetić 73., Karačić 80.), Vihor - Mladost 4:1 (Pavlović 23., 49.-11m, 80., 85./Sučić 22.-11m)

Redoslijed: 1. Čepin 21, 2. Belišće 19, 3. Cibalia 19, 4. Marsonia 14, 5. Vihor 14...