Objavljeno: Ned 25.08.2019.

Treća HNL: Hat-trick Lovreka, pobjeda Vinogradara, 11 pogodaka u Kutjevu

Treća HNL - Sjever: Hat-trick neuništivog Krune Lovreka

Odigrani su susreti prvog kola Treće HNL - Sjever, a od šest dvoboja u njih su četiri slavile gostujuće momčadi. U tri slučaja rezultat je bio identičan 3:1.

Varteks je s tim rezultatom slavio u Đurđevcu kod Graničara. Kosir, Radić i Vuković bili su strijelci za varaždinsku momčad. Uz dva gola Hrženjaka Podravac je s 3:1 bio bolji od Papuka u gostima, a isti je rezultat ostvaren u ogledu gdje je Tehničar gostovao i pobijedio Viroviticu. U tom je ogledu briljirao 39-godišnji Kruno Lovrek, nekadašnji igrač Zagreba i Hajduka te igrač koji je prošao mlađe reprezentativne uzraste Hrvatske. Neuništivi Lovrek postigao je sva tri gola za svoju momčad.

Istaknimo i da je s 4:1 u gostima Bjelovar svladao Rudar. Dvostruki je strijelac bio Kuprešak.

Treća HNL - Sjever, 1. kolo: Radnik Križevci - Podravina 4:0 (Borovčak 30., 45.+1, Ovčar 56./Koprek 18.-ag), Graničar Đurđevac - Varteks 1:3 (Palaić 82./Kosir 32., Radić 45., Vuković 54.), Mladost Ždralovi - Polet 3:2 (Sabljić 39., Trupac 48., Mlinarić 90.-11m/Medved 25., Holi 84.), Rudar - Bjelovar 1:4 (Slunjski 45.+1/Kuprešak 20., 34., Pleić 44., Pranjić 90.), Papuk - Podravac 1:3 (Mimić 35./Hrženjak 15.-11m, 64., Šignjar 19.), Virovitica - Tehničar 1:3 (Horaček 81./Lovrek 1., 38.-11m, 74.)

Treća HNL - Središte: Pobjednički start Vinogradara, Mladost iz Petrinje slavila u Dugom Selu

Odigrane su prve utakmice nove sezone Treće HNL - Središte, a jedinu gostujuću pobjedu ostvarila je Mladost iz Petrinje.

Osvojila je Mladost sva tri boda kod Dugog Sela (3:2) u utakmici s čak tri jedanaesterca. Oba je za domaćina realizirao Filipović, a za goste je jednom precizan bio Hrnčević. Preostala dva gola za goste su postigli Jandrić i Cerjak.

Gaj Mače imao je 2:0 u gostima kod nekadašnjeg drugoligaša Lučkog, ali su dva pogotka Roberta Brdara bila dovoljna za domaći bod i konačnih 2:2.

Dva je gola postigao i Josip Colarić za Vrbovec u domaćem remiju protiv HAŠK-a (2:2). Minimalnu, ali vrijednu domaću pobjedu upisao je Maksimir protiv Jaruna (1:0) golom Rošića u 18. minuti.

Vinogradar, najbolja trećeligaška momčad posljednjih godina u Hrvatskoj, pobjednički je startao u novu sezonu Treće HNL - Središte. Na domaćem terenu Vinogradar je s 2:0 pobijedio Špansko, a tamo gdje je prošle sezone stao neumorni strijelac Igor Prijić, nastavio je ove sezone. Istina, oba je pogotka postigao iz jedanaesteraca (u sedmoj i 61. minuti), ali je to bilo sasvim dovoljno za uvodna tri boda njegove momčadi.

U drugom nedjeljnom ogledu, dvoboju Trnja i Zagorca, nije bilo pogodaka.

Treća HNL - Središte, 1. kolo: Vinogradar - Špansko 2:0 (Prijić 7.-11m, 61.-11m), Trnje - Zagorec 0:0, Dugo Selo - Mladost Petrinja 2:3 (Filipović 49.-11m, 82.-11m/Jandrić 2., Hrnčević 66.-11m, Cerjak 68.), Lučko - Gaj Mače 2:2 (Brdar 61.-11m, 65./Cvrtila 21., Iskrić 49.-11m), Kurilovec - Ponikve 0:0, Vrbovec - HAŠK 2:2 (J. Colarić 9., 45./Kos 71., Lovrić 90.), Vrapče - Bistra 1:1 (Ćibarić 79./Misimi 42.), Maksimir - Jarun 1:0 (Rošić 18.)

Treća HNL - Istok: 11 pogodaka u Kutjevu!

Nogometaši Belišća otvorili su novu sezonu u Trećoj HNL - Istok dramatičnom pobjedom (3:2) u gostima kod Slavije u Pleternici. Dva gola Dorića bila su dovoljna za vodstvo Slavije 2:1 do 77. minute. No, tada je Damjanović pogodio za izjednačenje na 2:2, dok je pobjedu Belišću omogućio Ratković golom u četvrtoj minuti sudačke nadoknade.

Krajem prvog dijela pocrvenio je vratar Vihora Banović, no njegova je momčadi ipak zadržala remi bez golova protiv Zrinskog.

Marsonia je svladala Graničar iz Županje 1:0 pogotkom Mišića iz jedanaesterca u 85. minuti. Uz istih 1:0 Slavonija je golom Žuljevića svladala Vukovar 1991 u gostima.

U nedjelju je kompletirano prvo kolo Treće HNL - Istok, a epitet utakmice kola svakako zaslužuje nadmetanje Kutjeva i Sloge iz Nove Gradiške. U tom je susretu postignuto čak 11 pogodaka, a domaćin je slavio 7:4! Dramatike baš i nije bilo u susretu jer je nakon 50-ak minuta domaćin vodio 5:0. Do kraja susreta gosti su ublažili poraz i to najviše zahvaljujući trostrukom strijelcu Marjanoviću. Za domaćina su po dva gola postigli Mario Majstorović, Ivan Jakešević i Luka Banić.

Bedem je s 3:0 nadjačao Vuteks Slogu golovima Borka, Jagustina i Mrdeše, dok je istim rezultatom Čepin bio bolji od Oriolika uz golove Ivića, Krstanovića i Fusića.

Treća HNL - Istok, 1. kolo: Bedem - Vuteks Sloga 3:0 (Borko 12.-11m, Jagustin 49., Mrdeša 82.), Kutjevo - Sloga NG 7:4 (Majstorović 9., 45., Ivanković 30., Jakešević 31., 52., Banić 64., 75./Severović 57., Marjanović 72., 78., 87.), Čepin - Oriolik 3:0 (Ivić 14., Krstanović 83., Fusić 90.+3), Vihor - Zrinski 0:0, Marsonia - Graničar Županja 1:0 (Mišić 85.-11m), Slavija - Belišće 2:3 (Dorić 42., 71./Jakić 18., Damjanović 77., Ratković 90.+4), Vukovar 1991 - Slavonija 0:1 (Žuljević 63.), Đakovo Croatia - NAŠK Našice 0:0