Objavljeno: Sri 08.09.2021.

Treća HNL: Jug i Središte odigrali utakmice trećeg kola

Treća HNL - Jug: Jadran LP dobio derbi nakon preokreta

Odigrano je treće kolo Treće HNL - Jug, a derbi se igrao u Pločama, gdje su se sastali Jadran LP i Hrvatski vitez Posedarje, momčadi koje su do sada upisale po dvije pobjede. Derbi je pripao domaćinu (2:1), iako je Hrvatski vitez Posedarje vodio 1:0, a do 92. minute je bilo 1:1. Gosti su poveli golom Torbarine na samom kraju prvog dijela. Izjednačio je Musulin u 60. minuti, dok je pobjedu Jadranu LP osigurao Ivan Marić pogotkom u 92. minuti.

Uvjerljiv je bio Junak, koji je na domaćem terenu nadjačao Uraniju s 4:0. Vučković i Jandrek u prvom te Cikojević i Mastelić u drugom poluvremenu bili su strijelci za Sinjane.

Još uvjerljiviji bio je Primorac, koji je u Biogradu pobijedio Vodice 5:0, uz dva gola Lokina, dok je Zmaj iz Makarske uzeo sva tri boda kod Zadra pobjedom 1:0. Odlučujući pogodak dao je Okić u 68. minuti.

Premda je Split vodio 2:1 kod Uskoka, na kraju je domaćin slavio 4:2 i probio se na diobu drugog mjesta na ljestvici.

Treća HNL - Jug, 3. kolo: Zagora - Neretva 2:1 (Slugan 7., Gabrić 61./Marić 44.), GOŠK 1919 Dubrovnik - Hrvace 0:0, Primorac Biograd - Vodice 5:0 (Lokin 40., 82., Vodopija 45., Klopp 54., Bitunjac 64.), OSK - Sloga 1:1 (Barać 34./Pezo 51.), Jadran LP - Hrvatski vitez Posedarje 2:1 (Musulin 60., Marić 90.+2/Torbarina 44.), Uskok - Split 4:2 (Grubišić 27., Štimac 75., Radovniković 90.+3/Luetić 10., Jelavić 11.-ag, Ožegović 20.), Zadar - Zmaj Makarska 0:1 (Okić 68.), Kamen - Neretvanac 1:1 (Jonjić 79./Popić 67.), Junak - Urania 4:0 (Vučković 8., Jandrek 15., Cikojević 56., Mastelić 63.)

Redoslijed: 1. Jadran LP 9 bodova, 2. Sloga 7, 3. Uskok 7, 4. Junak 6, 5. Hrvatski vitez Posedarje 6...

Treća HNL - Središte: Nova pobjeda Zagorca, tri gola Smrekara

Tijekom tjedna, klubovi Treće HNL - Središte su odradili utakmice trećeg kola i još je samo jedna momčad ostala neokrznuta. U pitanju je Zagorec, koji je u ovom kolu bio uvjerljiv protiv Mladosti iz Petrinje (4:0). Najbolji igrač susreta bio je Matija Smrekar, koji je tri puta pogađao mrežu suparnika, a još je jedan gol dodao Hoić (jedanaesterac).

Po dvije pobjede i remi imaju Dugo Selo i Vrapče, sastavi koji su u ovom kolu slavili. Dugo Selo je u gostima bilo bolje od Bistre s 2:0. Pogotke su dali Čečura i Slunjski. Vrapče je, pak, na domaćem terenu bilo uvjerljivo protiv Trešnjevke. Završilo je 3:0, uz dva pogotka Kopljara i jedan Tomšića.

Do ovog kola dvije pobjede je imao Gaj Mače, ali je ta momčad u trećem kolu gadno nastradala u Karlovcu. Domaćin je slavio rezultatom 4:0. Prvi pogodak je zabio Olmo, potom drugi Marinić i na kraju je dvostruki strijelac bio Čakarić.

Treća HNL - Središte, 3. kolo: Karlovac 1919 - Gaj Mače 4:0 (Olmo 3., Marinić 61., Čakarić 62., 76.), Segesta - Kurilovec 1:1 (Vranić 70./Beganović 41.), Vrbovec - Ravnice 1:0 (Colarić 36.), Vrapče - Trešnjevka 3:0 (Kopljar 51., 52., Tomšić 84.), Bistra - Dugo Selo 0:2 (Čečura 21., Slunjski 72.), Trnje - Ponikve 2:0 (Sedlaček 29., Guja 61.), HAŠK - Maksimir 1:1 (Surjan 20./Glavinić 56.), Zagorec - Mladost Petrinja 4:0 (Smrekar 20., 37.-11m, 74., Hoić 59.-11m), Lukavec - Lučko 1:0 (Abazi 50.)

Redoslijed: 1. Zagorec 9 bodova, 2. Karlovac 1919 7, 3. Dugo Selo 7, 4. Vrapče 7, 5. Gaj Mače 6...