Objavljeno: Sri 14.03.2018.

Treća HNL - Jug: Primorac (B) bolji od Zadra, slavlja Splita i Croatije

U derbi utakmici 19. kola Treće HNL - Jug, u susjedskom derbiju u Biogradu između Primorca i Zadra, slavio je domaćin 2:0. Primorac (B) je time učvrstio prvu poziciju na ljestvici, a utakmica je odlučena unutar samo četiri minute prvog poluvremena. Prvo je Majić dao gol za 1:0 u 28. minuti, dok je u 31. Bubnjar postavio konačnih 2:0.

Jadran iz Ploča je svladao Primorac u Stobreču 1:0 golom Šutala što je Jadranu donijelo veliki skok na treće mjesto.

Sinjski Junak je golovima Andrića, Puljića i Vukušića svladao Imotski s uvjerljivih 3:0.

Split i Croatia, dvije momčadi koje se nalaze u gornjem domu ljestvice Treće HNL - Jug, upisali su pobjede u srijedu u utakmicama 19. kola.

Split je kao domaćin pobijedio Zagoru 2:1 i do tri boda je stigao prilično dramatično. Pogodak odluke postigao je Varea u 89. minuti iz jedanaesterca. Prije toga je strijelac za Split bio Gabrić, a za Zagoru je autogol postigao Karamarko.

Croatia je u Zmijavcima s 1:0 svladala Uraniju pogotkom Tomislava Gudelja u 36. minuti.

S istih minimalnih 1:0 Neretvanac je golom Bagarića pobijedio Zmaj u Blatu, dok je Kamen bio bolji od dubrovačkog GOŠK-a 1919 s 2:1. Golove su postigli Norac-Kevo i Mandarić.

Treća HNL - Jug, 19. kolo: Zmaj Blato - Neretvanac 0:1 (Bagarić 26.), Croatia - Urania 1:0 (Gudelj 36.), Split - Zagora 2:1 (Gabrić 10., Varea 89.-11m/Karamarko 54.-ag), Kamen - GOŠK 1919 Dubrovnik 2:1 (Norac-Kevo 58., Mandarić 71.-11m/Skaramuca 41.), Junak - Imotski 3:0 (Andrić 4., Puljić 71., Vukušić 90.), Primorac Biograd - Zadar 2:0 (Majić 28., Bubnjar 31.), Primorac Stobreč - Jadran Ploče 0:1 (Šutalo 66.), Val - Hrvace 0:0

Redoslijed: 1. Primorac Biograd 37, 2. Split 36, 3. Croatia 35 (-1), 4. Jadran Ploče 33, 5. Primorac Stobreč 31, 6. Hrvace 31, 7. Urania 29, 8. Zadar 28...